Nosenie detí (aj tých väčších) je, ruku na srdce, jednou z mojich najobľúbenejších súčastí materstva. Svojho syna nosím už od jeho 5 dňa a neviem si predstaviť iný začiatok nášho spoločného života, ako práve skrze nosenie. Väčšinu jeho prvého roka som strávila nosením môjho maličkého, takže som sa „dopustila“ asi každej zvláštnosti, typickej pre nosiace maminky.
Môj syn je teraz síce malý nezávislý prieskumník ale keď mal len pár dní, dokázal skriviť tváričku do zúfalého plaču zakaždým, ako som sa ho pokúsila položiť. Dokonca aj teraz, keď už sa nosíme len občasne, sú momenty (rast zúbkov, choroba alebo náhla zmena) kedy je nosenie jediná vec, ktorá ho naozaj upokojí. Nosenie mi dalo príležitosť stihnúť mnoho potrebných iných vecí v domácnosti bez toho, aby som syna odkladala alebo separovala. No a samozrejme, uspávanie! Je len málo tak spoľahlivých metód ako uspať nervózne, spaniu-odolné dieťa, nosenie na rodičovskej hrudi však k nim jednoznačne patrí. Priznávam, mám fotku z každého jedného dňa, čo sa tak stalo (no áno, môj telefón každú chvíľu hlásil málo miesta na karte).
Avšak, keď sa pozerám na rôzne fotky z našej nosiacej skupinky na sociálnych sieťach, súdim, že som v tom rozhodne nebola sama. Keď skrátka pravidelne každý deň nosíte dieťa, skôr či neskôr začnete aj vy robiť jednu alebo dokonca viaceré z podivností, o ktorých budem písať nižšie (a nehovorte, že nie, to je skrátka nemožné!).
Väčšina nosiacich ľudí používa kapucňu na nosiči ako ochranu proti vetru či slnku, ja ju používam takmer výhradne proti...no, trúseniu. Raňajky alebo obed v pokoji si užijem hlavne pri nosení a nepotrebujem, aby z hlavičky môjho malého bolo vidno celý môj jedálniček.
Vážne, zohýbanie nie je popri nosení zrovna najľahšie a tak sú drepy vašimi najlepšími priateľmi pri dvíhaní predmetov zo zeme. Pokiaľ po niekoľkých hodinách vzdorovania vaše dieťa konečne na vás zaspalo, je logické že ho nechcete hneď zobudiť jeho preložením do postieľky. Tak môžete tento čas využiť aj inak: spaľovaním tukov! Áno, zbieranie rozhádzaných hračiek za pomoci drepov, je rozhodne skvelým cvičením.
Nič nás nepoteší na prechádzke viac, ako stretnutie s inou nosiacou maminkou. „Jééj, ty nosíš v ring slingu? Ja tiež...čo keby sme boli najlepšími priateľkami?“
Je to naozaj prosté, sedíš si tak blízko môjho srdca, pozeráš na mňa svojimi sladkými a nevinnými očkami a tvoje pršteky sú všade v mojej tvári. Ja ti ich za to celé spapám! Tak to totižto funguje, ty moje malé vysmiate bábätko!
Nie, myslím si, že všetky sme v tom nevinne. Je to predsa jedna zo zásad bezpečného nosenia, hlavička dieťaťa má byť tak, aby sme mohli na ňu kedykoľvek dať pusinku. Nebudem hádam riskovať nebezpečenstvo! Radšej to skontrolujem každú minútu, niekoľkokrát...viete, kvôli bezpečnosti. Vy by ste tomu vari vedeli odolať a nezasypať ich celé pusinkami?
Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.
Mať voľné ruky, venovať sa rozličným činnostiam a popritom kojiť dieťatko? Áno! So šatkou a nosičom je život jednoduchší aj v prípade dojčenia. Presvedčte sa sami.
Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.
V roku 2014 objavili archeológovia v tureckom meste Çatalhöyük konopnú tkaninu starú viac ako 9000 rokov. Mohlo sa jednať o najstaršiu šatku na nosenie detí?
Prevažná väčšina nosiacich rodičov je síce nežného pohlavia, ale aj u mužov si nosenie získava priazeň! Oteckovia majú rôzne dôvody prečo radi nosia. Môžete si o nich prečítať v tomto článku.
Nosenie v zime vás môže postaviť pred radu otázok: nosiť dieťatko na bunde alebo pod bundou? Oplatí sa kúpiť bundu na nosenie? Koľko vrstiev by malo na sebe dieťatko mať? Nebude jednému z nás príliš teplo a druhému zima? V tomto článku sa vám pokúsime zhr
Toto sú frázy, ktorým pri nosení rozhodne neverte.
Jemnučká na dotyk, vhodná od narodenia, bez zanášania a s nádherným dizajnom. Šatka od Fidelly ponúka ešte viac.
Mnoho mamičiek, ktoré len začínajú s nosením v šatke, sa najviac zaoberajú práve touto otázkou. Akú šatku je najlepšie si zaobstarať hneď na začiatok? Kúpiť pre novorodenca novučičkú, nezanosenú šatku alebo siahnuť radšej po bazárovej, ekonomickejšej vari
Počasie sa veľmi rýchlo mení. V našom článku sa vám pokúsime priblížiť, ako sa správne obliekať pri nosení dieťatka počas celého roka.
Veľakrát ste už možno počuli rôzne poznámky od náhodných okoloidúcich, keď vás videli nosiť vaše dieťatko. Väčšinou sa ľudia desia, či môže bábätko v šatke alebo nosiči dobre dýchať. Ich obavy sú väčšinou úplne neopodstatnené, rodičia väčšinou sami dávajú
Veľkolepé oslavy nosenia sú za dverami. Aký bude program tento rok?