Nosiče KiBi

 

 

Český výrobca KiBi prichádza s univerzálnym ergonomickým nosičom, ktorý porastie s vašim dieťatkom a pohodlne sadne rodičom. Maximálna nosnosť predstavuje až 20 kg. Nosiče KiBi sú určené pre deti od približne štyroch mesiacov a poslúžia až do veku troch rokov.

 

 

Vlastnosti nosiča KiBi

Ergonomický nosič KiBi v sebe spája hneď niekoľko výhod. Prevedenie jeho jednotlivých súčastí – chrbtová opierka, ramenné popruhy, bedrový pás, kapucňa, opierka hlavičky – je dôsledne prepracované a navrhnuté tak, aby bol zaručený zdravotný prínos pre nosené dieťatko a zároveň komfort pre dieťa i rodiča. Všetky materiály a komponenty sú vyrobené v Českej republike.
 

 

                                           

 

Chrbtová opierka
Najpodstatnejšou časťou každého nosiča je chrbtová opierka, pretože v nej je dieťatko uložené. Preto je veľmi dôležité, aby sa chrbtová opierka dala nastavovať na mieru dieťatka, tak do šírky medzi nožičkami, ako aj do výšky.

 

Nastavenie šírky chrbtovej opierky
Chrbtová opierka nosiča KiBi je premyslene zhotovená tak, aby malo dieťa vždy podopreté nožičky od kolienka ku kolienku, rovnako tiež podopretý chrbátik. Šírka a výška chrbtovej opierky je nastaviteľná. Šírka chrbtovej opierky sa nastavuje pomocou patentiek umiestnených na hornom okraji bedrového pásu. Pri nosení veľmi malého dieťatka je potrebné zapnúť opierku v najužšej pozícii. Prebytočnú látku je možné stiahnuť do samosvorky pomocou všitej tkanice. Ako dieťa rastie, stačí postupne nastavovať šírku zapnutím vzialenejších patentiek, čím sa chrbová opierka rozšíri podľa potreby. Vždy dbajte na to, aby látka nosiča siahala až pod kolienka dieťatka. Ak je látka okolo kolienok voľná a zdá sa vám, že nedrží dostatočne vysoko, môžete ju dotiahnuť pomocou čierneho popruhu na okraji chrbtovej opierky. Pri najužšom nastavení je opierka medzi nožičkami široká 31 cm, pri najširšom nastavení 51 cm.


Nastavenie výšky chrbtovej opierky

V hornej časti je opierka voľne navlečená na ramenné popruhy, vďaka čomu ju môžete plynule vyťahovať vyšie alebo sťahovať nižšie podľa potreby. Minimálna nastaviteľná výška chrbtovej opierky je 32 cm, po predĺžení dosahuje až 52 cm. V prípade, že potrebujete chrbtovú opierku zaistiť v určitej výške, poslúžia vám všité karabinky, ukryté na ramenných popruhoch. Toto oceníte a využijete najmä pri nosení väčších detí na chrbe. Vo väčšine prípadov nosenia malých detí na bruchu nie je zaisťovanie chrbtovej opierky pomocou karabiniek nutné.

Možnosť vyťahovať a sťahovať chrbtovú opierku je veľmi praktickým spôsobom nastavovania a prispôsobovania nosiča KiBi. Ak dieťatko v nosiči zaspí, stačí jednoducho vytiahnuť opierku až nad hlavičku. Pritom sa nemusíte obávať, že dieťatko vyťahovaním opierky zobudíte, pretože toto nastavovanie nerobí žiadny hluk a je veľmi rýchle. Nosič je zároveň vybavený aj pridanou opierkou hlavičky pre pokojný spánok vášho dieťatka. 

 

Ramenné popruhy a bedrový pás

Nosič KiBi je vybavený ramennými popruhmi a bedrovým pásom s mäkkým polstrovaním. Vďaka tomu je aj dlhodobé nosenie pohodlné a nedochádza k otlakom. Ramenné popruhy aj bedrový pás majú zapínanie na pracky. Na ramenných popruhoch končí chrbtová opierka, ktorá je tu voľne navlečená, a tak je možné veľmi jednoducho nastavovať jej výšku – obyčajným vytiahnutím vyššie, alebo, naopak, spustením nižšie. Ramenné popruhy môžete zapnúť klasicky (ako ruksak), ale vyhotovenie nosiča KiBi umožňuje aj ich prekríženie na chrbte. Nosič je možné používať na nosenie vpredu na bruchu, na chrbte i na boku.

 

Dizajn

Ergonomické nosiče KiBi sú dostupné vo viacerých dizajnových prevedeniach. Na výber máte z ponuky pestrých farieb, zaujímavých vzorov a motívov. 

Nosič KiBi Oksa je vyhotovený v krásnej a elegantnej fialovej farbe s atraktívnym dizajnom. Veľmi obľúbeným vzorom sú bodky, v nežnej svetlomodrej farbe s bielymi bodkami sa nesie aj ergonomický KiBi Modrý nosič, s bodkami na béžovom podklade vám nosenie spestrí KiBi Béžový nosič. Výrazná červená s jemnými drobnými bodkami v ružovej farbe patrí nosiču KiBi Granada. Elegantný a zároveň so športovým štýlom je nosič KiBi Modré lístky, ktorého dizajn pripomína lístky a tiež kvapôčky vody. Sofistikovaný až priam kráľovský motív v sebe nesie nosič KiBi Soller, ktorý bude okrem svojej praktickej funkcii aj skvelým módnym doplnkom nosiacej mamičky či otecka. Nevšedným prevedením vyniká tiež nosič KiBi Asalu, ktorého vzor bielo-čiernych guličiek na univerzálnom béžovom pozadí je hravý a príjemný.

    
 

Ako sa o nosič KiBi starať?
Mnoho ľudí rieši otázku, ako sa správne starať o ergonomický nosič. Vo všeobecnosti nie je nutné akýkoľvek nosič prať často, avšak postupom času a nosením sa môže zaniesť a rôzne zašpiniť. V takomto prípade je prvou pomocou namočená handrička, ktorou nečistotu odstránite, avšak nosič KiBi je možné prať aj v práčke na šetrnom programe s maximálnou teplotou 30 stupňov. Nepoužívajte agresívne pracie prášky, ktoré nie sú šetrné k farbe, vyhýbajte sa aj práškom s bieliacim účinkom, pretože by farba látky vybledla. Látku je možné prežehliť, opäť však zvoľte nízky stupeň teploty. Nosič KiBi nie je vhodné sušiť v sušičke, radšej uprednostnite sušenie voľne na šnúre na balkóne.

 

Chcete si nosič KiBi vyskúšať? Využite služby našej požičovne.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom formulára alebo na Facebookovej stránke Klbko Šťastia.

 

 


 


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Mať voľné ruky, venovať sa rozličným činnostiam a popritom kojiť dieťatko? Áno! So šatkou a nosičom je život jednoduchší aj v prípade dojčenia. Presvedčte sa sami.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Najstaršia šatka na nosenie detí?

Najstaršia šatka na nosenie detí?

V roku 2014 objavili archeológovia v tureckom meste Çatalhöyük konopnú tkaninu starú viac ako 9000 rokov. Mohlo sa jednať o najstaršiu šatku na nosenie detí?

13 zvláštností, ktoré robí každá nosiaca mama

13 zvláštností, ktoré robí každá nosiaca mama

Pokiaľ nás nosenie sprevádza pravidelne každý deň, určite si časom vytvoríme nejaké vlastné „zlozvyky“ alebo zvláštnosti. Krásne to v jednom anglickom článku napísala maminka Sabrina J.S. Bolo to také milé a inšpirujúce čítanie, že sme sa rozhodli prinies

5 vecí, ktoré milujú na nosení otcovia

5 vecí, ktoré milujú na nosení otcovia

Prevažná väčšina nosiacich rodičov je síce nežného pohlavia, ale aj u mužov si nosenie získava priazeň! Oteckovia majú rôzne dôvody prečo radi nosia. Môžete si o nich prečítať v tomto článku.

Nosenie detí v zime

Nosenie detí v zime

Nosenie v zime vás môže postaviť pred radu otázok: nosiť dieťatko na bunde alebo pod bundou? Oplatí sa kúpiť bundu na nosenie? Koľko vrstiev by malo na sebe dieťatko mať? Nebude jednému z nás príliš teplo a druhému zima? V tomto článku sa vám pokúsime zhr

12 pokorených mýtov o nosení

12 pokorených mýtov o nosení

Toto sú frázy, ktorým pri nosení rozhodne neverte.

Šatky Fidella

Šatky Fidella

Jemnučká na dotyk, vhodná od narodenia, bez zanášania a s nádherným dizajnom. Šatka od Fidelly ponúka ešte viac.

Nová alebo zanosená šatka?

Nová alebo zanosená šatka?

Mnoho mamičiek, ktoré len začínajú s nosením v šatke, sa najviac zaoberajú práve touto otázkou. Akú šatku je najlepšie si zaobstarať hneď na začiatok? Kúpiť pre novorodenca novučičkú, nezanosenú šatku alebo siahnuť radšej po bazárovej, ekonomickejšej vari

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Počasie sa veľmi rýchlo mení. V našom článku sa vám pokúsime priblížiť, ako sa správne obliekať pri nosení dieťatka počas celého roka.

Zásady bezpečného nosenia detí

Zásady bezpečného nosenia detí

Veľakrát ste už možno počuli rôzne poznámky od náhodných okoloidúcich, keď vás videli nosiť vaše dieťatko. Väčšinou sa ľudia desia, či môže bábätko v šatke alebo nosiči dobre dýchať. Ich obavy sú väčšinou úplne neopodstatnené, rodičia väčšinou sami dávajú