Detské ergonomické nosiče Ergobaby

 

Jedným z obľúbených výrobcov detských ergonomických nosičov je Ergobaby. Ide o kategóriu nosičov, ktorej charakteristické znaky sú zjavné už na prvý pohľad – farba a štýl nosiča, typický pevný bedrový pás, riešenie ramenných popruhov. Nosiče Ergobaby sú známe medzi mamičkami po celom svete. Všetky nosiče Ergobaby sú vyrobené zo 100% kvalitnej čistej bavlny, preto sú príjemné, pohodlné a nenáročné na údržbu. Mamičky a ockovia v nosičoch Ergobaby môžu svoje dieťa nosiť na chrbte, vpredu aj na boku. Nosiče sú rozdelené do troch typov: Original, Organic a Adapt. V tomto článku sa pozrieme bližšie na ich konkrétne vlastnosti a špecifikácie.

 

Ergonomický nosič Ergobaby Original
Nosič Ergobaby Original je prackovým nosičom, ktorý obsahuje takmer všetky komponenty, aké na nosiči môžete využiť. Ide o látkový nosič, ktorého bedrový pás je pevný a v porovnaní napríklad so šatkovými nosičmi citeľne „tvrdší“. Zaisťuje tak stabilitu a pocit bezpečného nosenia aj pri nosení väčšieho dieťaťa.
Ramenné popruhy sú polstrované a sú odopínateľné, vďaka čomu ich rodičia môžu zapínať klasicky, alebo aj krížiť na chrbte. Na ramenných popruhoch sa nachádza patentka, na ktorú sa zapína kapucňa, ak ju chcete pre dieťatko použiť. Kapucňa je vyrobená z príjemného tenšieho materiálu, je dobrou pomôckou nielen na ochranu pred vetrom, dažďom, slnkom či ruchom z okolia, ale zrolovaná aj ako opora hlavičky dieťatka. Veľmi praktickým je aj vrecko na odloženie nevyhnutných drobností, ktoré sa nachádza na prednej strane chrbtovej opierky.
Ergobaby Original je určený na nosenie detí od 5 do 20 kg. Môžete v ňom nosiť aj novorodenca, ale v tom prípade je nevyhnutné používať novorodeneckú vložku Ergobaby, ktorá sa k nosiču dokupuje samostatne. Je dostupná vo svetlom aj tmavom farebnom prevedení. Nosiče Ergobaby Original sa vyrábajú v rôznych farebných variáciách, vo všeobecnosti je dizajn elegantný, decentný a univerzálny pre nosiace ženy aj mužov.

 


Ergonomický nosič Ergobaby Organic

Detský nosič Ergobaby Organic je unikátnym ergonomickým nosičom, ktorý je nielen praktickým pomocníkom na nosenie detí, ale zároveň je priateľský k životnému prostrediu. Okrem toho, že je 100% ergonomický, je zároveň aj 100% ekologický. Materiály, ktoré sa používajú na výrobu nosiča Ergobaby Organic, sa zhotovujú spôsobom šetrným k prírode. Stáva sa tak ideálnym nosičom pre všetkých rodičov detí, ktorí v dnešnej dobe plnej globálnych ekologických problémov hľadajú aspoň vo svojom okolí riešenia.

Model Ergobaby Organic je prackovým nosičom s pevným bedrovým pásom, ktorý sa ani pod ťažším dieťatkom neprehýba. Váha dieťaťa je rovnomerne rozložená, preto je nosič vhodný aj na dlhšie nosenie. Ramenné popruhy nosiča sú bohato polstrované a umožňujú dva spôsoby zapnutia: klasické alebo krížené pre ešte efektívnejšie rozloženie hmotnosti dieťatka.

Samozrejmou súčasťou nosiča Ergobaby Organic je tiež kapucňa pre dieťatko. Popri hlavnej funkcii ochrany pred vetrom a slnkom poslúži aj ako opierka hlavičky spiaceho dieťaťa. Každý nosič má aj malú kapsičku, kam si rodič môže odložiť pár drobností.V nosičoch Ergobaby Organic je možné nosiť dieťa už od narodenia, ale len s použitím novorodeneckej vložky Ergobaby, ktorá sa k nosiču dokupuje samostatne. Bez nej sú nosiče určené pre deti od 5 kg do 20 kg.

 

Ergobaby Adapt
Ide o samostatný druh ergonomického nosiča značky Ergobaby. Tento prispôsobivý ergonomický nosič rastie spolu s bábätkom. Vďaka trom nastaviteľným polohám sa dokonale prispôsobuje rastúcemu dieťatku od novorodenca až po batoľa do približne 48 mesiacov.
Šírka nosiča medzi nožičkami dieťatka sa nastavuje pomocou suchého zipsu umiestneného na vnútornej strane bedrového pásu. Nachádzajú sa tu tri vyznačené možnosti, ako suchý zips nastaviť pre najmenšie, väčšie a ešte väčšie dieťatko. Nosič je ľahko použiteľný bez nutnosti použitia novorodeneckej vložky.
Konštrukcia nosiča Ergobaby Adapt zaručuje správnu podporu hlavičky, rovnako ako integrovaná kapucňa, ktorá efektívne podopiera hlavičku dieťatka počas spánku a chráni ju pred slnkom aj vetrom. Ramenné popruhy a široký bedrový pás majú bohaté a mäkké polstrovanie, takže aj keď vaše dieťatko vyrastie, nosenie ťažšej hmotnosti zostáva komfortné. Bedrový pás je tvrdší a pevný, pod váhou dieťatka sa nijako nestláča, pevne drží svoj tvar. Bedrový pás navyše obsahuje aj chrbtovú časť, vďaka ktorej je efektívne podopretá spodná chrbtová časť rodiča pri nosení dieťaťa. Váha dieťaťa sa pri nosení rovnomerne rozloží medzi obidve ramená a boky rodiča. Nosič je možné používať na nosenie vpredu, ale aj vzadu na chrbte. Skúsenosti mamičiek sú veľmi dobré, dostáva sa nám spätná väzba v podobe pozitívnych recenzií na nosič Ergobaby Adapt. Mamičky si pochvaľujú okrem iného aj spôsob fixácie hlavičky - nosič má v hornej časti chrbtovej pierky vypolstrovanú časť, ktorá veľmi dobre istí hlavičku dieťatka.

 

 

Novorodenecká vložka Ergobaby

Ako sme už spomenuli, pri nosičoch Ergobaby Organic a Ergobaby Original je nutné používať na nosenie novorodenca novorodeneckú vložku rovnakej značky. Ide o pomôcku, ktorá umožňuje nosenie aj najmenšieho dieťatka v ergonomickom nosiči. Bez nej by bol nosič novorodencovi veľký, a preto by na správne zdravé nosenie nebol vhodný. Novorodenecká vložka môže byť integrovaná, čo znamená, že je súčasťou nosiča, alebo externá (tú treba k nosiču dokúpiť) – pri modeloch Ergobaby ide o externú novorodeneckú vložku, čiže nie je súčasťou nosiča ale dokupuje sa samostatne.

Funkcia novorodeneckej vložky spočíva v tom, že telo dieťatka v nosiči podopiera a udržiava ho tak v správnej ergonomickej polohe. Dieťatko je uložené s mierne zakriveným chrbátikom, presne tak, ako to bolo v maternici. Ide teda o prirodzenú polohu, ktorá je pri nosení nevyhnutná, aby sa predchádzalo zdravotným rizikám.

Novorodenecká vložka zároveň efektívne vypĺňa priestor medzi nosičom a dieťatkom. Niekomu používanie novorodeneckej vložky vyhovuje, inému nie. Je pravdou, že manipulácia s dieťatkom uloženým v nosiči vo vložke je náročnejšia a bábätko budete do nosiča ukladať, aj ho z neho vyberať o niečo dlhšie, než v prípade nosičov, pri ktorých vložku používať netreba. Najlepšie je vyskúšať a zistiť, čo vám osobne najviac vyhovuje. Môžete využiť služby našej požičovne a vyskúšať si nosič Ergobaby Original alebo Ergobaby Organic, či Ergobaby Adapt, rovnako ako aj Ergobaby novorodeneckú vložku.

 

 

 


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Mať voľné ruky, venovať sa rozličným činnostiam a popritom kojiť dieťatko? Áno! So šatkou a nosičom je život jednoduchší aj v prípade dojčenia. Presvedčte sa sami.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

V prvej časti nášho článku sme sa podrobnejšie venovali dvom veľmi známym ergonomickým nosičom, Manduce A Ergobaby. Dnes vám prinášame pokračovanie, kde si predstavíme opäť veľmi kvalitné a známe nosiče, Storchenwiege a Tulu.

Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

V prvej časti našej série článkov o ergonomických nosičoch sme si hovorili o Manduce a Ergobaby, v druhej časti sme vám podrobnejšie popísali nosiče Storchenwiege a Tula. Do tretej časti sme vybrali dva ergonomické nosiče, ušité zo šatkoviny, a to Fidella

Ergonomický nosič typu mei-tai

Ergonomický nosič typu mei-tai

Prečítajte si náš článok o tradičnom type ázijského nosiča mei tai. Zistite, čím je nosič výnimočný a aké sú jeho hlavné pozitíva.

Ako sa správne starať o ergonomický nosič

Ako sa správne starať o ergonomický nosič

Keď do niečoho investujeme peniaze, snažíme sa, aby nám daná vec vydržala čo najdlhšie bez poškodení. Preto je dobré, ak si vždy pozorne prečítame návod na starostlivosť o konkrétny produkt. Podobne ako šatky, ktoré vyžadujú určitú špeciálnejšiu starostli

Ergonomické nosiče

Ergonomické nosiče

Aký nosič považujeme za ergonomický a aký nie? Pozrite si prehľad a typy nosičov, ktoré zaručujú zdravotne nezávadné nosenie pre nosenca i nosiaceho.

Nosiče pre deti

Nosiče pre deti

Pýtate sa, aký nosič je pre vaše bábätko najvhodnejší? Prečítajte si o jednotlivých typoch a zistite, aké majú vlastnosti. Pomôžeme vám správne sa rozhodnúť.

Aký nosič je vhodný pre novorodenca

Aký nosič je vhodný pre novorodenca

Pýtate sa, odkedy nosiť dieťa v nosiči? Chcete nosiť svoje bábätko hneď po narodení? Prečítajte si, čo všetko by mal nosič pre novorodenca spĺňať.

Šatkový nosič

Šatkový nosič

Uvažujete nad kúpou pomôcky na nosenie svojho dieťatka, ale neviete, či je lepšia šatka alebo nosič? A čo tak skĺbiť ich do jedného celku? Zoznámte sa so šatkovými nosičmi.

Klokanke sa vyhnite

Klokanke sa vyhnite

Rozdiely medzi klokankou a ergonomickým nosičom sú viditeľné na prvý pohľad. Prečítajte si, ako môže klokanka bábätku uškodiť.