Ergonomické nosiče Manduca a Ergobaby

 

Kupovať ergonomický nosič po prvý krát je bez predchádzajúcich skúseností niekedy veľmi ťažké. V našom článku sme sa preto rozhodli priniesť vám recenzie a popisy k jednotlivým nosičom, ktoré môžete nájsť v našom e-shope. V prvej časti nájdete popis k dvom najznámejším ergonomickým nosičom, Manduce a Ergobaby.

Manduca


Ide o veľmi kvalitný, recenziami oceňovaný nosič nemeckej výroby. Manduca spĺňa všetky kritéria ergonomického nosiča. Veľmi veľa rodičov začínalo nosiť svoje dieťatko práve v Manduce, je totižto na trhu skoro najdlhšie a práve preto patrí aj medzi najznámejšie ergonomické nosiče.
 

Pri tomto nosiči si môžete vybrať či chcete jeho čisto bavlnenú, mäkšiu variantu, alebo dáte prednosť manduce zhotovenej z látky s prímesou konope. Tá je pevnejšia, trošku hrubšia a tvrdšia na dotyk ale poskytuje tiež výhodu termoregulačnej schopnosti konopných vlákien. Oceníte to najmä v teplých letných mesiacoch.

 

                                  

Každý nosič Manduca je vhodný od narodenia do cca 20 kíl. Avšak neskôr je dobré, od takého roku, roku a pol veku dieťatka, dokúpiť na Manducu extendory, ktoré vám rozšíria sed a zabezpečia, že látka medzi nožičkami pôjde opäť od kolienka ku kolienku. Tento nosič je teda možné využívať po celé nosiace obdobie. Pre novorodenca je nutné používať novorodeneckú vložku, ktorá je súčasťou každého nosiča. Nosič možno predĺžiť alebo skrátiť v chrbtovej oblasti pomocou zipsu, pri novorodencoch sa nosič v zipsovej časti rozopne a predĺži, aby vytvoril optimálnu oporu hlavičky. Súčasťou každej Manducy je aj kapucňa, ktorú je možné skryť alebo vytiahnuť podľa potreby. Poslúži ako skvelá ochrana pred slnkom alebo vetrom, či ako opora hlavy spiaceho dieťatka. V nosiči môžete nosiť v 3 rôznych pozíciách: vpredu, na chrbte a aj na boku.
 

Manduca je veľmi pohodlný nosič, má naozaj pevný bedrový pás, ktorý sa vám určite nebude časom prehýbať pod váhou dieťatka. Taktiež jej ramenné popruhy sú dostatočne vypolstrované a hrubé, poskytujú tak komfort aj pri nosení ťažšieho dieťatka. Pre každý nosič Manduca platí, že sa ramenné popruhy dajú aj krížiť. To zabezpečuje pohodlné rozloženie váhy pre nosiaceho človeka.


Niektorým ľuďom môže práve pevnosť bedrového pásu alebo ramenných popruhov pri nosení prekážať, nemusia sa v tom cítiť pohodlne. Preto je napríklad dobré môcť si Manducu najprv vyskúšať a zistiť, ako vyhovuje vám.

Nosič Manduca je dostupný v týchto 4 edíciách

1.       Manduca New Style: jej vonkajšia vrstva je ušitá zo zmesy biobavlny a konope. Vnútorná je 100% biobavlna. Táto rada sa ako jediná vyrába v Číne, pod prísnym dozorom, pozorne kontrolujúcim kvalitu každého výrobku. Táto rada je dostupná celoročne, vybrať si môžete zo 7 farebných kombinácií.
2.       Manduca Black Line: je ušitá z látky zo 100% biobavlny a vyrába sa v Českej Republike. Každý nosič je čierny, s odlišnými farebnými prvkami. Nosiče z tejto rady sú dostupné celoročne a vybrať si môžete z rôznych farebných kombinácií.
3.       Manduca limitovaná edícia: je zhotovená zo 100% biobavlny a vyrába sa v Českej Republike. Jej dizajn sa pravidelne obmieňa, na trhu sú každoročne nové, originálne edície s výnimočnými vzormi.
4.       Manduca PureCotton: materiál je zo 100% biobavlny, nosič je vyrábaný v Českej Republike. Táto verzia je dostupná celoročne a na výber je 6 rôznych farebných kombinácií.

 

Ergobaby

Veľmi pohodlný, kvalitný, dizajnovo prepracovaný a hlavne ERGOnomický nosič na nosenie detí. Patrí k najznámejším značkám ergonomických nosičov, je obľúbený najmä pre jeho jednoduchosť a kvalitné, estetické spracovanie.
 

Nosič Ergobaby má pohodlný, stredne tvrdý bedrový pás a príjemne vypolstrované ramenné popruhy. Má ich mäkšie ako Manduca. Ramenné popruhy sa dajú nosiť zapnuté aj do kríža, čo je veľmi pohodlné pre nosiacu osobu, váha dieťatka sa tak oveľa lepšie rozloží na chrbát.

 

        

V nosiči je možné nosiť už od narodenia dieťatka ak si k nemu zakúpite aj novorodeneckú vložku. Bez vložky je vhodný od 5 kíl váhy dieťatka do asi 20 kíl. Nosič určite využijete do 1-1,5 roka, záleží od veľkosti dieťatka. Potom je už lepšie ho 
 vymeniť za iný nosič, vhodný na nosenie väčších detí. Nosič ponúka možnosť nosenie na bruchu, na chrbte a aj na boku (firma Ergobaby priniesla na trh aj model Four Position 360, kde je možnosť nosiť dieťatko aj tvárou von, ten však úplne nespĺňa kritéria ergonomického nosenia, preto ho ani nemáme v ponuke a nebudeme o ňom v našom prehľade písať).
 

Každý nosič Ergobaby má kapucňu, ktorú možno použiť ako ochranu pred slnkom či vetrom, alebo ako oporu hlavy spiaceho dieťatka. Tieto nosiče s kapucňou majú na chrbtovej opierke aj praktické vrecko na drobnosti, ktoré určite poteší každú maminku. Táto kapsička je dostatočne veľká a priestranná, aby ste tam zmestili napríklad aj plienku a peňaženku.

 

Značka Ergobaby nám ponúka nosiče v 6 edíciách, budeme ale hovoriť len o 5 z nich, pretože rada Ergobaby Four Position 360 nám nepríde príliš vhodná a prospešná pre zdravý vývoj.

1. Ergobaby Original: najstaršia rada, ktorá už viac ako 10 rokov získava priazeň nosiacich rodičov a spravila firme to najlepšie meno. Každoročne obmieňajú dizajn a prinášajú tak rôzne krásne nosiče na trh. Nosiče sú väčšinou zhotovené zo 100% bavlny, môžeme tu ale nájsť aj ľanové nosiče.
2. Ergobaby Organic: nosiče z tejto rady sú zhotovené výlučne z ekologicky pestovanej bavlny. Tento nosič v sebe spája hneď niekoľko výhod, je 100% ergonomický a 100% ekologický! Všetky použité materiály boli vyrobené spôsobom šetrným k našej planéte. Sú vhodné aj pre bábätká s citlivou pokožkou alebo atopickým exémom.
3.Ergobaby Performance: nosič vhodný najmä pre športovo založených rodičov, ktorí chcú mať svoje dieťatko stále pri sebe. Je vyrobený z ľahučkých, vzdušných materiálov, ktoré udržiavajú dieťatko v optimálnej teplote a zabraňujú prehriatiu. Nosič obsahuje aj prvky zo vzdušnej sieťoviny.
4. Ergobaby Bundle of Joy: v tejto rade si môžete zakúpiť nosič Ergobaby spolu s ladiacou novorodeneckou vložkou.
5. Ergobaby Adapt: najmladší člen ergonomickej rady na nosenie detí. Nastavovateľný a rastúci nosič, vhodný od narodenia až po koniec nosiaceho obdobia. Ako jediný z nosičov nemá kapucňu a vrecko na chrbtovej časti. Má ale jemne vypolstrovanú opierku, ktorá tvorí jemnú ale dostatočnú oporu hlavičky novorodenca, neskôr môže poslúžiť ako predĺženie chrbtovej opierky.

 

Dúfame, že sme v prvej časti nášho článku čo najlepšie popísali dva kvalitné, ergonomické nosiče. Oba môžete nájsť aj v našej požičovni a sami sa tak presvedčiť, ktorý by vám vyhovoval lepšie. Pokiaľ by ste mali k nosičom akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať. Ak máte záujem o konkrétny nosič, ktorý nemáme na sklade, veľmi radi vám ho objednáme.

Toto boli dva nosiče - Manduca a Ergobaby, ktoré sú medzi mamičkami veľmi známe a vyhľadávané. Okrem nich sú pre detičky od narodenia vhodné ďalšie typy nosičov. Oproti týmto dvom sú rozdielne, najmä v tom, že sú plne nastaviteľné na mieru dieťatka a takmer všetky sú vyrobené zo šatiek na nosenie detí. Viac sa o nich dozviete v našom ďalšom článku o rastúcich nosičoch.


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Mať voľné ruky, venovať sa rozličným činnostiam a popritom kojiť dieťatko? Áno! So šatkou a nosičom je život jednoduchší aj v prípade dojčenia. Presvedčte sa sami.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Najstaršia šatka na nosenie detí?

Najstaršia šatka na nosenie detí?

V roku 2014 objavili archeológovia v tureckom meste Çatalhöyük konopnú tkaninu starú viac ako 9000 rokov. Mohlo sa jednať o najstaršiu šatku na nosenie detí?

13 zvláštností, ktoré robí každá nosiaca mama

13 zvláštností, ktoré robí každá nosiaca mama

Pokiaľ nás nosenie sprevádza pravidelne každý deň, určite si časom vytvoríme nejaké vlastné „zlozvyky“ alebo zvláštnosti. Krásne to v jednom anglickom článku napísala maminka Sabrina J.S. Bolo to také milé a inšpirujúce čítanie, že sme sa rozhodli prinies

5 vecí, ktoré milujú na nosení otcovia

5 vecí, ktoré milujú na nosení otcovia

Prevažná väčšina nosiacich rodičov je síce nežného pohlavia, ale aj u mužov si nosenie získava priazeň! Oteckovia majú rôzne dôvody prečo radi nosia. Môžete si o nich prečítať v tomto článku.

Nosenie detí v zime

Nosenie detí v zime

Nosenie v zime vás môže postaviť pred radu otázok: nosiť dieťatko na bunde alebo pod bundou? Oplatí sa kúpiť bundu na nosenie? Koľko vrstiev by malo na sebe dieťatko mať? Nebude jednému z nás príliš teplo a druhému zima? V tomto článku sa vám pokúsime zhr

12 pokorených mýtov o nosení

12 pokorených mýtov o nosení

Toto sú frázy, ktorým pri nosení rozhodne neverte.

Šatky Fidella

Šatky Fidella

Jemnučká na dotyk, vhodná od narodenia, bez zanášania a s nádherným dizajnom. Šatka od Fidelly ponúka ešte viac.

Nová alebo zanosená šatka?

Nová alebo zanosená šatka?

Mnoho mamičiek, ktoré len začínajú s nosením v šatke, sa najviac zaoberajú práve touto otázkou. Akú šatku je najlepšie si zaobstarať hneď na začiatok? Kúpiť pre novorodenca novučičkú, nezanosenú šatku alebo siahnuť radšej po bazárovej, ekonomickejšej vari

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Počasie sa veľmi rýchlo mení. V našom článku sa vám pokúsime priblížiť, ako sa správne obliekať pri nosení dieťatka počas celého roka.

Zásady bezpečného nosenia detí

Zásady bezpečného nosenia detí

Veľakrát ste už možno počuli rôzne poznámky od náhodných okoloidúcich, keď vás videli nosiť vaše dieťatko. Väčšinou sa ľudia desia, či môže bábätko v šatke alebo nosiči dobre dýchať. Ich obavy sú väčšinou úplne neopodstatnené, rodičia väčšinou sami dávajú