Ergonomické nosiče Tula


Jedným z najznámejších výrobcov detských nosičov je poľský výrobca Tula. Sú to práve nosiče, ktoré sú také známe, avšak pod značkou Tula sa skrývajú aj šatky na nosenie detí. Medzi mamičkami šatky tohto výrobcu nie sú veľmi frekventované, zrejme kvôli tomu, že cena za šatky Tula je vyššia (pohybuje sa na sume okolo 130 eur). Keďže v podobnej cene sa pohybujú aj detské ergonomické nosiče, siahajú teda mamičky skôr po nich. Podobne ako väčšina výrobcov pomôcok na nosenie detí, aj Tula svoje produkty modernizuje a prispôsobuje aktuálnym trendom a požiadavkám. Poďme sa teda na ergonomické nosiče Tula pozrieť bližšie.

        

Čo sa týka veľkostí nosičov, Tula má dve základné: štandard a toddler. Tula štandard je menšia a toddler väčšia. Štandard je vhodný pre deti od 7 kg do 20 kg. Tula Toddler je vhodný od 10 kg až do 27 kg – ide o jeden z najvyhľadávanejších nosičov pre veľké nosené deti. Je síce pravda, že máloktoré 27-kilogramové dieťa vyžaduje nosenie, avšak na rodinných výletoch či túrach sa vám veru nosič aj pri väčšom dieťati môže zísť. V štandarde môžete nosiť aj novorodenca, ale iba vtedy, ak použijete novorodeneckú vložku. Tá nie je súčasťou nosiča, ale dokupuje sa samostatne.

 

Bedrový pás nosiča Tula je pevný až tvrdý. Je na ňom všitá kapsička, čo je celkom praktické riešenie na uloženie drobností, ako napríklad kľúče, alebo výdavok zo stánku so zmrzlinou :-) Bedrový pás je pre väčšie pohodlie členitý a vypolstrovaný, rovnako ako aj ramenné popruhy. Pre väčší komfort dieťatka je aj priestor, kde nosič obopína kolienka vyplnený, nevznikajú otlačenia aj pri dlhšom nosení. Ramenné popruhy sú v porovnaní napríklad so šatkovým nosičom sú o dosť hrubšie. Na druhej strane, keď chcete v toddleri Tula nosiť 20 kg dieťa, tak bohatšie polstrovanie zaiste oceníte. Aj väčšie deti sa predsa rady nosia. Popruhy sú klasické, nie je možné ich odopnúť a na chrbte prekrížiť. Nosič je vybavený aj kapucňou pre dieťa, ktorá je odnímateľná a zapína sa na patentky.

Telo nosiča je látkové a materiál príjemný, nie je hrubý, takže bude pohodlný aj počas dlhšieho nosenia. Všetky nosiče Tula sú vyrobené zo 100% bavlneného plátna a kvalitných látok. Nosič je možné používať na nosenie vpredu aj na chrbte. Ľahkú údržbu nosiča zaručí možnosť prania v práčke - dodržujte pokyny uvedené na štítku.

Okrem vysokej nosnosti ergonomických detských nosičov Tula vystupuje do popredia tiež krásny dizajn. Tula nosiče sú pestré, na výber je množstvo nevšedných vzorov, veselých motívov, pestrofarebných aj dvojfarebných, čiernobiele kombinácie aj živé sýte farby. Nájsť si nosič Tula, ktorý bude vyhovovať aj po tejto estetickej stránke, môže naozaj každý.

    
 

Iným typom nosiča a samostatnou kategóriou je Tula Free to Grow. Je to rastúci nosič, ktorý je svojim spôsobom spojením štandardu a toddlera. Je určený pre deti od narodenia, pričom odpadá starosť s novorodeneckou vložkou, pretože veľkosť nosiča je možné nastaviť presne na mieru dieťatka. Postupne ako dieťa rastie, nastavujete aj nosič, takže vám vydrží naozaj dlho. Horná hranica nosnosti uvádzaná výrobcom je 20kg. Úplne teda nejde v šľapajach toddlera, avšak na celé obdobie nosenia určite postačí.


Nosič Tula Free to Grow je na rozdiel od predchádzajúcich uvedených typov plne nastaviteľný. Ide teda o nosič, ktorý rastie spolu s dieťatkom. To znamená, že nastavujete šírku aj výšku chrbtovej opierky presne na mieru noseného bábätka. Vďaka tomuto sofistikovanému riešeniu sú recenzie na Tula Free To Grow nosiče naozaj veľmi pozitívne. Šírka nosiča sa nastavuje patentkami, ktoré nájdete na vnútornej strane bedrového pásu. Telo nosiča je látkové a príjemné. Súčasťou nosiča je kapucňa, ktorá je odnímateľná, na jej uchytenie však neslúžia gumičky ako pri toddleri a štandarde, ale opäť patentky. Zapínajú sa na ramenné popruhy. Popruhy sa nosia klasicky, nie je možné ich odopnúť a na chrbte prekrížiť. Otázkou, ktorá rodičov zaujíma pri výbere nosiča Tula Free to Grow, je cena. Tá vystihuje kvalitu a prevedenie nosiča, pohybuje sa na hodnote okolo 159 eur.

Tula je dobrou voľbou na nosenie detí. Určite tento nosič ocenia najmä rodičia väčších detičiek, tie najmenšie odporúčame nosiť v šatke, ktorá je pri nosení novorodencov nenahraditeľná, pretože najlepšie obopne telo dieťatka. Dobrou voľbou na nosenie novorodencov je tiež šatkový nosič - ergonomický nosič zhotovený zo šatky na nosenie detí. Viac si o ňom môžete prečítať v tomto našom článku.

Pre všetkých, ktorí si chcú nosiče Tula vyskúšať, ponúkame služby požičovne. Stačí si vybrať, objednať a môžete sa nosiť :-)


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Mať voľné ruky, venovať sa rozličným činnostiam a popritom kojiť dieťatko? Áno! So šatkou a nosičom je život jednoduchší aj v prípade dojčenia. Presvedčte sa sami.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Najstaršia šatka na nosenie detí?

Najstaršia šatka na nosenie detí?

V roku 2014 objavili archeológovia v tureckom meste Çatalhöyük konopnú tkaninu starú viac ako 9000 rokov. Mohlo sa jednať o najstaršiu šatku na nosenie detí?

13 zvláštností, ktoré robí každá nosiaca mama

13 zvláštností, ktoré robí každá nosiaca mama

Pokiaľ nás nosenie sprevádza pravidelne každý deň, určite si časom vytvoríme nejaké vlastné „zlozvyky“ alebo zvláštnosti. Krásne to v jednom anglickom článku napísala maminka Sabrina J.S. Bolo to také milé a inšpirujúce čítanie, že sme sa rozhodli prinies

5 vecí, ktoré milujú na nosení otcovia

5 vecí, ktoré milujú na nosení otcovia

Prevažná väčšina nosiacich rodičov je síce nežného pohlavia, ale aj u mužov si nosenie získava priazeň! Oteckovia majú rôzne dôvody prečo radi nosia. Môžete si o nich prečítať v tomto článku.

Nosenie detí v zime

Nosenie detí v zime

Nosenie v zime vás môže postaviť pred radu otázok: nosiť dieťatko na bunde alebo pod bundou? Oplatí sa kúpiť bundu na nosenie? Koľko vrstiev by malo na sebe dieťatko mať? Nebude jednému z nás príliš teplo a druhému zima? V tomto článku sa vám pokúsime zhr

12 pokorených mýtov o nosení

12 pokorených mýtov o nosení

Toto sú frázy, ktorým pri nosení rozhodne neverte.

Šatky Fidella

Šatky Fidella

Jemnučká na dotyk, vhodná od narodenia, bez zanášania a s nádherným dizajnom. Šatka od Fidelly ponúka ešte viac.

Nová alebo zanosená šatka?

Nová alebo zanosená šatka?

Mnoho mamičiek, ktoré len začínajú s nosením v šatke, sa najviac zaoberajú práve touto otázkou. Akú šatku je najlepšie si zaobstarať hneď na začiatok? Kúpiť pre novorodenca novučičkú, nezanosenú šatku alebo siahnuť radšej po bazárovej, ekonomickejšej vari

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Počasie sa veľmi rýchlo mení. V našom článku sa vám pokúsime priblížiť, ako sa správne obliekať pri nosení dieťatka počas celého roka.

Zásady bezpečného nosenia detí

Zásady bezpečného nosenia detí

Veľakrát ste už možno počuli rôzne poznámky od náhodných okoloidúcich, keď vás videli nosiť vaše dieťatko. Väčšinou sa ľudia desia, či môže bábätko v šatke alebo nosiči dobre dýchať. Ich obavy sú väčšinou úplne neopodstatnené, rodičia väčšinou sami dávajú