Šatkový rastúci nosič LennyUp

 

LennyLamb je výrobcom šatiek na nosenie detí a detských ergonomických šatkových nosičov, ktorý sídli v Poľsku. Nosiče vyrába zo svojich šatiek LennyLamb, preto v jednom dizajne nájdete aj kvalitné babyšatky, aj nosiče. Nosiče z dielne LennyLamb sa rozdeľujú do dvoch veľkostí: menšia baby size a väčšia toddler size. V tomto článku sa však pozrieme bližšie na najnovšiu inováciu výrobcu LennyLamb – rastúci nosič LennyUp.
 

Ergonomický nosič LennyUp rastie s dieťaťom
Šatkový nosič LennyUp je novinkou, s ktorou prišiel poľský výrobca koncom roka 2017. Prepracovaním doterajšieho prevedenia nosičov LennyLamb a vylepšeniami vznikol nosič, ktorý je vhodný na celé obdobie nosenia. Rodičom vystačí jeden nosič pre novorodenca, ako aj pre malého chodca. Horná hranica nosnosti uvádzaná výrobcom je 20 kg.

 

To, že je nosič rastúci, znamená, že je plne nastaviteľný. Mamičkám, ktoré majú skúsenosti s nosičom LennyUp, vyhovuje spôsob, akým sa nastavuje panel nosiča na mieru dieťatka. Na vnútornej strane bedrového pásu sa nachádza sťahovací mechanizmus na suchý zips. Pomocou neho sa šírka nosiča stiahne na minimum pri nosení novorodenca, a postupne sa povoľuje a rozťahuje, čím sa telo nosiča zväčšuje súbežne s rastúcim dieťatkom. Vďaka tomuto prevedeniu je zaručené správne podsadenie a ergonomickosť nosenia v každom štádiu vývoja dieťatka od narodenia.


Ramenné popruhy sú bohato polstrované a hrubšie v porovnaní s nosičmi LennyLamb baby size alebo LennyLamb toddler size. Môžete ich nosiť klasicky, alebo na chrbte prekrížiť. Pri kríženom zapínaní sa pravý ramenný popruh zapne do ľavej pracky a naopak ľavý ramenný popruh do pravej pracky. Týmto spôsobom sa váha noseného dieťatka rovnomerne rozloží na oba boky rodiča a zároveň je chrbát rodiča ešte lepšie fixovaný. Nosenie v ergonomickom nosiči LennyUp sa stáva pohodlným aj počas dlhodobého nosenia.

Na ramenných popruhoch sú po celej dĺžke sťahovacie pásy, ktoré slúžia na to, aby si mamička a ocino dotiahli veľkosť presne tak, ako potrebujú. Bábätko je potrebné mať v nosiči natesno, samozrejme, v rozumnej a citeľnej miere :-) . Ak by bol totiž medzi rodičom a bábätkom počas nosenia väčší priestor, dieťatko by v nosiči nebolo posadené ergonomicky, ale prepadávalo by do jednej alebo druhej strany.

Bedrový pás nosiča LennyUp je mäkký a veľmi pohodlný. Dokonale sa prispôsobuje postave. Vďaka tomu, že jeho dĺžka je regulovateľná, perfektne sadne štíhlej i plnšej postave. Praktickou je atraktívna kapsička, ktorá je pevnou súčasťou bedrového pásu a je umiestnená v jeho strede. Výborne poslúži napríklad na odloženie kľúčov alebo inej drobnosti.


Kapucňa pre dieťatko je odnímateľná a zapína sa rýchlo a jednoducho – na patentky. Na jej uchytenie slúžia háčiky, ktoré sa nachádzajú na ramenných popruhoch. Kapucňa neplní iba ochrannú funkciu, kedy dieťatko ochráni pred vetrom, dažďom alebo slnkom, ale zároveň eliminuje ruch z okolia, keď dieťa v nosiči zaspí, prípadne poslúži zrolovaná ako efektívna opierka hlavičky.

Nosič LennyUp z dielne LennyLamb je možné nosiť vpredu na bruchu a od obdobia, kedy už dieťatko dokáže sedieť samé, aj vzadu na chrbte.


Dizajn nosičov LennyUp vychádza z dizajnu šatiek LennyLamb, pretože z nich sú nosiče vyrobené. Šatky na nosenie detí LennyLamb sú utkané z čistej organickej bavlny. Vyznačujú sa vyššou gramážou, výbornou nosnosťou a prekrásnymi motívmi. Viac sa o šatkách LennyLamb dočítate TU.
 


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Rastúce nosiče

Rastúce nosiče

Hľadáte nosič na celé nosiace obdobie? Pozrite si prehľad nosičov, ktoré porastú spolu s vašim bábätkom.

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Mať voľné ruky, venovať sa rozličným činnostiam a popritom kojiť dieťatko? Áno! So šatkou a nosičom je život jednoduchší aj v prípade dojčenia. Presvedčte sa sami.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

12 pokorených mýtov o nosení

12 pokorených mýtov o nosení

Toto sú frázy, ktorým pri nosení rozhodne neverte.

Zásady bezpečného nosenia detí

Zásady bezpečného nosenia detí

Veľakrát ste už možno počuli rôzne poznámky od náhodných okoloidúcich, keď vás videli nosiť vaše dieťatko. Väčšinou sa ľudia desia, či môže bábätko v šatke alebo nosiči dobre dýchať. Ich obavy sú väčšinou úplne neopodstatnené, rodičia väčšinou sami dávajú

Nosenie novorodenca

Nosenie novorodenca

Máloktorému dieťatku stačí ležať v postieľke, väčšina vyžaduje kontakt a nosenie na rukách. O to viac v prípade novorodenca.

Medzinárodný týždeň nosenia detí 2017

Medzinárodný týždeň nosenia detí 2017

Veľkolepé oslavy nosenia sú za dverami. Aký bude program tento rok?

Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

V prvej časti nášho článku sme sa podrobnejšie venovali dvom veľmi známym ergonomickým nosičom, Manduce A Ergobaby. Dnes vám prinášame pokračovanie, kde si predstavíme opäť veľmi kvalitné a známe nosiče, Storchenwiege a Tulu.

Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

V prvej časti našej série článkov o ergonomických nosičoch sme si hovorili o Manduce a Ergobaby, v druhej časti sme vám podrobnejšie popísali nosiče Storchenwiege a Tula. Do tretej časti sme vybrali dva ergonomické nosiče, ušité zo šatkoviny, a to Fidella

Nosíme na chrbte

Nosíme na chrbte

Veľmi praktický spôsob nosenia je práve ten, keď si dieťa umiestnime na chrbát. U nás sa často krát stretnú nosiaci rodičia zo začudovanými pohľadmi, najmä ak nosia svoje dieťa na chrbte. Nosiaci rodičia si naopak, tento spôsob nevedia vynachváliť. Pokiaľ

Ergonomický nosič typu mei-tai

Ergonomický nosič typu mei-tai

Prečítajte si náš článok o tradičnom type ázijského nosiča mei tai. Zistite, čím je nosič výnimočný a aké sú jeho hlavné pozitíva.