Európsky týždeň nosenia detí 2018

Každoročne sa všetci nosiaci rodičia spájajú v krásnej myšlienke vyzdvihujúcej radosť z nosenia. Aj tento rok sa majú rodičia, ktorí  svoje deti nosia v šatkáchergonomických nosičoch, na čo tešiť. Obľúbené podujatie Európsky týždeň nosenia detí 2018 je na programe už onedlho. Zaujímavý program, prínosné prednášky a workshopy, akcie pre celé rodiny a, samozrejme, atraktívne súťaže o super ceny, to všetko na vás čaká v termíne 7. – 13. mája 2018.

Európsky týždeň nosenia detí je podujatím plným radosti, zaujímavých rodinných atrakcií, stretnutí nosiacich rodičov a ich detí, ktoré sa každoročne koná v množstve európskych miest a obcí. Počas jedného týždňa sa celá Európa doslova nesie v znamení nosenia :-)

Aj u nás na Slovensku sa Európsky týždeň nosenia teší veľkej obľube a inak to nebude ani v roku 2018. Každý rok sa do podujatia zapája veľké množstvo slovenských miest zo všetkých kútov našej krajiny. Každý rodič i dieťatko si príde na svoje. Mamičky sa stretávajú na podporných skupinách nosenia, kde skúšajú šatky na nosenie detí a detské ergonomické nosiče, učia sa nové úväzy, majú možnosť vyskúšať si a testovať nosiče, aj také kúsky, s ktorými možno doposiaľ ešte neprišli do styku. Vždy je pre všetkých pripravené aj prekvapenie, napríklad v podobe unikátneho nového nosiča, ktorý si tak mamičky môžu so svojimi detičkami vyskúšať.

Už teraz sú prípravy v plnom prúde. Na čo sa teda počas Európskeho týždňa nosenia 2018 môžu nosiace mamičky a oteckovia tešiť?

- Stretnutia rodičov s deťmi v šatkách alebo ergonomických nosičoch

- Pochody v centrách miest plné radosti a zábavy

- Množstvo šatiek na nosenie detí a ergonomických nosičov na vyskúšanie, testovanie i zakúpenie

- Poradenstvo od skúsených poradkýň a odborníkov v oblasti nosenia detí

- Stretnutia priamo so slovenskými výrobcami šatiek a ergonomických nosičov

- Exkluzívne vydanie časopisu Svet nosenia

- Zaujímavé a pútavé prednášky a workshopy

- Výrazné akcie na zakúpenie šatiek a ergo nosičov

- Súťaže o šatky na nosenie detí a detské  nosiče

- Darčekové poukazy

- Fotenie a video z podujatia

- Prekvapenie:)

 

Európsky týždeň nosenia detí sa každý rok koná v máji. Je to mesiac lásky, a tak má každá mamička aj v roku 2018 možnosť vyjadriť lásku k noseniu a všetkým tým výhodám, ktoré so sebou nosenie prináša. Ďalším obľúbeným podujatím je Medzinárodný týždeň nosenia detí, ktoré hranice Európy prekračuje a spája všetky mamičky po celom svete. MTND sa koná každoročne na jeseň. Ako táto akcia vyzerala vlani? Pozrite si video TU.

 

Organizátorom Európskeho týždňa nosenia detí 2018 je Občianske združenie Nosma, ktoré každoročne v spolupráci s partnermi pripravuje obľúbené akcie pre nosiacich rodičov na Slovensku aj v Českej republike.