Lenka

 

Meno Lenka je synonymom kvalitného šatkového nosiča. Nosiča, ktorý vychádza v ústrety všetkým požiadavkám na ergonomické nosenie detí. Pestrofarebné dizajnové prevedenia, hotové kúsky, ale aj nosič, ktorý si vyskladáte podľa svojich vlastných predstáv. Medzi nosiacimi mamičkami je skrátka top. Predstavujeme Vám šatkové nosiče Lenka.

         ​

Lenka je dnes celosvetovo vyhľadávanou pomôckou na nosenie detí. Okrem toho, že nosič je precízne vyrobený z kvalitných šatiek s dôrazom na ergonomické nosenie detičiek v každom veku, je prepracovaný a zhotovený s láskou, vychádzajúc z vlastných skúsenosti s nosením. Ako sa zrodil nápad šiť šatkové nosiče sme sa opýtali ich autorky Lenky Cenigovej.

„Obe svoje dcérky som nosila v nosiči, ktorý som si zadovážila, avšak nebola som s ním úplne spokojná, stále som mala potrebu hľadať niečo nové, pohodlnejšie. Keď som si prvý raz vyskúšala ergonomický nosič, bol to pocit, ktorý zmenil môj život :-) . Šatky pre mňa znamenali komplikované viazanie, ale páčili sa mi ako materiál, zároveň ma lákal i nosič pre jednoduchú manipuláciu. Povedala som si, prečo teda nespojiť tieto dve veci do jednej? A tak som ušila svoj prvý šatkový nosič, čím sa začal písať príbeh Lenka nosičov,“ spomína na svoje začiatky Lenka.

Tri základné Lenky

Šatkové nosiče Lenka sa vyrábajú v troch veľkostiach, aby ste svoje dieťatko mohli nosiť v každom štádiu jeho vývoja. Najmenšia veľkosť (štandard) je vhodná pre deti od troch mesiacov (cca 6kg) do 14 mesiacov. V medziverzii pohodlne odnesiete dieťatko od 12 mesiacov do veku 2,5 roka. Pre deti od 18 mesiacov do približne 3,5 roka je ideálny toddler. Tieto nosiče majú mäkký, ale zároveň dostatočne pevný bedrový pás, ktorý sa spolu s ramennými popruhmi zapína na pracky. Štandardne sa nosiče šijú s popruhmi, ktoré sa zapínajú klasicky, avšak je možné objednať si ramenné popruhy, ktoré si môžete na chrbte prekrížiť. Vynovením pôvodnej verzie vznikla prepracovaná Lenka, ktorú oceníte aj pre vyvýšenú chrbtovú opierku.
 

  

 

Rastúci nosič

Najväčšej obľube sa teší rastúca verzia nosiča Lenka, ktorá je dostupná v dvoch veľkostiach: veľkosť 1 je vhodná pre deti od troch mesiacov až do cca 18 mesiacov, veľkosť 2 pre deti od 18 mesiacov do 2,5 roka. Rastúca Lenka je dlhodobým kamarátom dieťatka, pretože rastie spolu s ním. Šírka chrbtovej opierky, ako aj výška je nastaviteľná, a tak je možné nosič prispôsobovať presne na mieru dieťaťa. Ramenné popruhy sa vyrábajú klasické alebo široké pre ešte efektívnejšie rozloženie váhy. Na chrbte ich môžete prekrížiť. Obrovskou výhodou každého nosiča Lenka je, že si ho môžete sami vyskladať presne podľa svojich predstáv. Sami uvediete, aké doplnky (slintáčiky, kapsička, volániky, mašličky, kapucňa s uškami…) a iné špecifikácie si na nosiči prajete mať. Nosič Lenka sa tak stáva nosičom úplne pre všetkých!

   

Novinka - rastúci nosič Lenka 4ever

Najnovším rastúcim nosičom z dielne Be Lenka je šatkový nosič Lenka 4ever, ktorý je spojením dvochstarších rastúcich verzií. Je to nosič vhodný pre detičky od približne 3 mesiacov do 3 rokov. Je vybavený členitým mäkkým bedrovým pásom a dostupný buď s ergonomicky tvarovanými popruhmi klasickými, alebo so širokými, ktoré je možné na chrbte prekrížiť. Nosič sa nastavuje sťahovacími šnúrkami, vďaka čomu je manipulácia s ním naozaj veľmi jednoduchá. Zároveň je k dispozícii aj v populárnej letnej verzii.
 

Odrazom kvality je spokojnosť mamičiek

O tom, že nosiče Lenka sú momentálne jednými z najpredávanejších na trhu, niet pochýb. Mamičky netrpezlivo a s radosťou čakajú na hotové produkty, alebo si nechávajú šiť nosiče z vlastných šatiek. Dôvodom, prečo sa na nové nosiče čaká niekoľko týždňov, nie je iba veľký záujem, ale predovšetkým precíznosť, s akou sú nosiče zhotovované. Dôraz sa kladie na kvalitu každého jedného komponentu. Šatky, spony a pracky, popruhy a všetky ďalšie časti nosiča musia byť bezchybné. Okrem toho Lenka s krajčírkami ochotne vyhovejú každej požiadavke svojich zákazníkov, a tak je zhotovenie nosiča doslova zrodom jedinečného a originálneho kúsku. „Je pre nás prioritou, aby každý nosič, ktorý od nás odíde k zákazníkovi, bol naozaj kvalitný. Preto zamestnávame profesionálne krajčírky pracujúce s veľkou precíznosťou a presnosťou. Snažíme sa neustále rozširovať výrobu. Tým, že prijímame nové krajčírky, skrátime aj dobu dodania, ktorá nebude dlhšia ako 4 týždne,“ vysvetľuje Lenka.
 

Kam za novými Lenkami?

Nové ušité nosiče vo všetkých verziách Lenka pravidelne uverejňuje na svojej facebookovej stránke Be Lenka a Lenka nosítko. Okrem toho spolupracuje s našim internetovým obchodom Klbko Šťastia. Priebežne uverejňujeme nové hotové produkty vo všetkých dostupných veľkostiach. S Klbkom Šťastia Lenka vyvíja spoluprácu aj v súvislosti so šatkami, z ktorých sú nosiče šité. Každá mamička má možnosť nechať si ušiť nosič z vlastnej šatky, stačí si tú správnu vybrať z našej pestrej ponuky.
Poznávacím znakom každého nosiča je logo, ktorého ústredným motívom je lienka. Prednedávnom prešlo logo zmenou a Lenka Carrier nahradilo jednoslovné pomenovanie Lenka. Príčinou tejto zmeny sú pripravované novinky. „Lenka už nebude zameraná iba na nosiče, ale v blízkej budúcnosti plánujeme rozšíriť sortiment aj o vlastné šatky a nosičské oblečenie. Už teraz je k dispozícii taška 2v1, ktorú môžete využiť ako tašku cez plece, ale aj ako ruksačik,“ prezrádza Lenka.

 

Lenka pre vás a s vami

Aj napriek pracovnému vyťaženiu a každodennému kolotoču povinností v úlohe mamy a ženy podnikateľky si Lenka vždy veľmi rada nájde čas na stretnutia s mamičkami v rozličných slovenských i českých mestách, na ktoré im donesie svoje nosiče a umožní každej vyskúšať si ich. Ženy tak môžu samé zistiť, ako im nosič vyhovuje, ako im sedí a hlavne, ako sa v ňom cíti ich dieťatko. Ako sama Lenka hovorí, tieto stretnutia sú jej srdcovka. „Mamičky ma vedia nabiť obrovskou dávkou pozitívnej energie. Keď vidím tie spokojné detské tváričky v nosičoch, cítim, že všetko, čo robím, má naozaj zmysel. Nosič je totiž omnoho viac, než kus tovaru. Je to predovšetkým nenahraditeľný pomocník, vďaka ktorému môžu mať matka a dieťa svoje srdiečka v tesnej blízkosti,“ uzatvára s úsmevom Lenka Cenigová.


Podobné články