Posvieťme si na nosičské bundy

Pokiaľ ste niekedy uvažovali, alebo uvažujete nad kúpou nosičskej bundy, určite sa vám zíde článok, v ktorom nájdete všetky užitočné informácie. Dočítate sa tu o tom, aké existujú typy nosičských búnd, ktoré sú vhodné do akého počasia a pomenujeme si aj ich základné funkcie.

Oplatí sa kúpa nosičskej bundy?

V dobe, kedy je možné zohnať normálne bundy aj za 30 eur, je pre niektorých ľudí cena nosičských búnd prekvapujúco vysoká. Naozaj, cena kvalitnej nosičskej bundy, kabátu alebo mikiny sa pohybuje v rozmedzí od 60 až do 250 eur. Toto môže niekoho od jej kúpy odrádzať. Prečo stoja nosičské odevy tak veľa? V prvom rade si treba uvedomiť, že výrobcovia sa snažia klásť dôraz na kvalitu materiálu. Častokrát sú tieto produkty vyrobené tu, v Európe, kde nie je pracovná sila taká lacná ako napríklad v Číne. Preto v tomto prípade platí, že za vyššiu sumu naozaj dostanete aj vyššiu kvalitu výrobku.

Tým, že si kupujete špecializovaný, funkčný produkt, bundu (kabát, mikinu) na nosenie detí, nemáte potom problém ju predať ďalej. Kým pri klasickom oblečení cena používaním klesne aj o 90%, takúto funkčnú nosičskú bundu predáte len o niekoľko eur lacnejšie, než bola jej nákupná cena. Najviac samozrejme zaváži jej stav. Tu je opäť výhoda kvality, bunda môže vystriedať niekoľko majiteliek a zachovať si pekný vzhľad.

Ak si teda napríklad kúpite bundu na nosenie detí za 110 eur, nosíte ju jeden rok a potom ju predáte za 85 eur, je to akoby ste na ňu minuli len 25 eur. No a za takú sumu sa kúpa nosičskej bundy jednoducho oplatí! ;)

Aké sú hlavné výhody nosičských odevov?

Medzi rozhodne najväčšie výhody patrí to, že bunda určená na nosenie detí vám poskytne veľký komfort pri obliekaní. Nemusíte obliekať zvlášť seba a zvlášť dieťatko, skrátka keď idete von, hodíte si na seba len túto bundu a ste v teplúčku. Ušetríte si tak veľa času a aj rozhodovanie, koho oblečiete skôr, seba či dieťatko.

Keď je vám počas prechádzky zrazu teplo, je jednoduchšie vyzliecť si jednu vrchnú vrstvu, nosičskú bundu, ako dávať dieťatko von zo šatky alebo nosiča, a vyzliekať ho. Práve kvôli tomuto nie je veľkou výhodou nosiť dieťatko na vlastnej bunde, keď vám začne byť horúco je obtiažne si ju vyzliecť, najmä ak vám dieťatko počas prechádzky zaspalo.

Veľkou výhodou nosičského oblečenia je aj to, keď má funkciu umožňujúcu nosenie dieťatka na chrbte. V praxi to vyzerá tak, že si rozopnete bundu alebo mikinu v chrbtovej časti a zapnete dovnútra vsadku pre dieťa. Dáte si dieťatko na chrbát v šatke alebo nosiči a bundu si oblečiete. Toto je veľmi obľúbená varianta nosenia zvlášť pri dlhších prechádzkach alebo túrach. Vy a vaše dieťatko ste v teple a môžete si užívať dlhé prechádzky aj počas mrazivých dní.

Takmer ku všetkým nosičským bundám sa dajú dokúpiť (alebo ich majú už v cene) aj tehotenské vsadky. To znamená, že bundu využijete aj v období tehotenstva, čo z nej robí naozaj multifunkčnú pomocníčku. K niektorým bundám je možné dokúpiť aj extra vsadku na nosenie druhého dieťatka, čo využijete pri tandemovom nosení.

Aké sú typy nosičských odevov?

Momentálne je ponuka na trhu naozaj široká, môžete si vyberať medzi sofshellovými bundami, fleesovými mikinami, zatepletnými zimnými bundami a kabátmi, vlnenými kabátmi, atď...Z týchto rôznych búnd a mikín si môžete napríklad vyskladať vlastnú trojkombináciu, alebo si kúpiť zimnú bundu zvlášť a prechodnú zvlášť. Možností ako si uľahčiť nosenie v chladnejšom počasí máte skrátka veľmi veľa.

Vyberať si taktiež môžete aj medzi variantami 2v1, 3v1 a 4v1.

2v1: kupujete si taký nosičský odev, ktorý je vhodný na nosenie bez dieťaťa, ako normálna bunda, kabát alebo mikina a zároveň má vsadku na nosenie. Táto varianta neumožňuje nosenie vzadu, iba vpredu.

Prvá verzia 3v1: túto bundu (kabát, mikinu) využijete na normálne nosenie bez dieťaťa, zároveň aj ako tehotenskú bundu (obsahuje tehotenskú vsadku) a samozrejme aj ako nosiacu bundu, určenú na nosenie vpredu.

Druhá verzia 3v1: bunda je využiteľná ako normálna bunda bez vsadky, ale samozrejme aj ako nosiaca bunda, pričom umožňuje nosenie vpredu a aj vzadu, na chrbte.

4v1: najuniverzálnejšia bunda, poskytne vám komfort počas tehotenstva, keďže má k sebe aj tehotenskú vsadku, počas nosenia vám umožní nosiť vpredu aj na chrbte a môžete ju nosiť aj bez dieťatka. Keď si odopnete vsadku na nosenie je z nosičskej bundy štýlová bunda na každodenné nosenie.

Nosičská bunda: väčšinou býva ušitá zo softshellového materiálu v športovo elegantnom strihu. Vyberať si môžete niekedy aj z varianty, kde sa na bunde dajú odopnúť rukávy. Vytvoríte si tak z klasickej bundy vestu. Je  využiteľná najmä v teplejšom počasí, alebo keď vám býva teplejšie a ľahšie sa zahrejete a zároveň chcete, aby dieťatko ostalo pod vestou v teple. Takáto sofshellová nosičská bunda má aj určitý vodný stĺpec a je do istej miery aj nepremokavá. Ochráni vás pred náhlymi dažďovými prehánkami alebo mokrým snehom. Klasická sofsthellová bunda na nosenie detí je vhodná na nosenie v prechodnom období. Pri prvých chladnejších zimných dňoch vám už nebude postačovať. Vtedy je dobré uvažovať nad kúpou zimnej varianty nosičskej bundy.

Nosičský kabát: jedná sa o predĺženú verziu. Kabáty na nosenie detí bývajú väčšinou elegantnejšou variantou. Pôsobia viac žensky, hodia sa najmä ak rady nosíte sukne a šaty aj počas nosenia.  Taktiež je na nich príjemné to, že siahajú dĺžkou až pod zadok a lepšie udržiavajú teplo. Ani väčšiemu dieťatku z nich netrčia nožičky. Čo sa týka materiálu, z ktorého je kabát ušitý, môžete si vyberať z viacerých variánt. Sú tenšie sofshellové kabáty, teplé zimné verzie ale aj elegantné vlnené kabáty. V našom eshope tiež môžete nájsť aj kabát, ktorý má odopínaciu vnútornú podšívku a tak ho využijete celoročne. S podšívkou ako hrubý zimný kabát a bez nej ako tenší, prechodný jarný či jesenný.

Nosičská mikina: väčšinou sa šije z fleesu, je veľmi mäkká a pohodlná. Využijete ju naozaj celoročne, na jar a na jeseň vám v nej bude krásne teplo a v zime ju môžete používať ako zatepľovaciu vrstvu pod sofshellovú bundu. Tak si ľahko vytvoríte trojkombináciu, využiteľnú naozaj v každom ročnom období. Niektoré fleesové nosičské mikiny sa šijú aj s praktickými patentami na spodnej strane a na koncoch rukávov. Toto je veľmi príjemná varianta, mikinu vám neprefúkne a zabezpečíte si, že vám bude pekne sedieť na postave.

 

Pokiaľ by ste chceli akokoľvek poradiť s výberom vhodného nosičského oblečenia pre vás, neváhajte a napíšte nám. Môžete nás kontaktovať na našej facebookovej stránke alebo cez kontaktný formulár na eshope. Pri záujme o akúkoľvek bundu či mikinu, ktorú máme na sklade, vám ju radi premeriame. Pokiaľ ste v našej ponuke nenašli svoju veľkosť, napíšte nám a my vám ju radi objednáme.