Šatky Fidella

 

Výber šatky na nosenie detí je dnes naozaj široký, preto odpoveď na otázku Ako si vybrať správnu šatku? nie je vždy jednoduchá. Poďme sa teraz pozrieť na šatky výrobcu Fidella. Pre koho sú vhodné, s akými materiálmi výrobca pracuje a čo od šatky očakávať?

 

Základom je bavlna
Šatky Fidella sú utkané zo 100% organickej bavlny. Už ako nové sú úžasne jemné a mäkké. Práve preto vôbec nevyžadujú zanášanie, môžu sa teda používať už na nosenie novorodenca. Mäkkučká bavlna je šetrná k jemnej detskej pokožke, dieťatko bude v šatke doslova ako v bavlnke :-) Bavlnu ocenia mamičky aj pre jej nenáročnú údržbu. Bavlnenú šatku Fidella je možné prať na 40 stupňoch, sušiť aj v sušičke a žehliť pri miernej teplote. Vo všeobecnosti však šatky nemusíte prať často.


Prímesová šatka Fidella

Hoci u výrobcu Fidella dominujú bavlnené šatky, ponúka aj šatky s prímesami. Jednou z nich je prímes konope. Bavlnená šatka s touto prímesou je nosná, vzdušná a výborná na leto. Termoregulačné schopnosti konope však oceníte aj v zime, pretože keď je chladno, konope vás zahreje. Navyše, aj napriek prímesi je šatka až zarážajúco mäkká a jemná. Takou je napríklad Fidella Outer Space Blue Hemp, ktorú nájdete aj v našej ponuke.

Fidella ponúka aj šatky s prímesou ľanu. Ľan sa vyznačuje vyššou nosnosťou, pevnosťou vlákien, termoregulačnými schopnosťami a je dobrou voľbou na celoročné nosenie. V lete je vzdušný a v zime hreje. Väčšinu ľanových šatiek je však potrebné určitý čas zanosiť, aby zmäkli a boli jemné. Aby šatka s prímesou ľanu vydržala čo najdlhšie, je dôležité nezanedbať správnu starostlivosť. Funkčnosť ľanu bude udržiavať pravidelné a časté žehlenie, aj každý druhý deň.

 

Prečo je šatka Fidella výnimočná

Na nosenie detičiek od narodenia radi odporúčame práve šatku Fidella, a to najmä pre jej úžasnú jemnosť. Výhod je však ešte viac.


Extra šírka

Šatka Fidella má v porovnaní s inými extra šírku 80 cm, čo vám môže výrazne pomôcť. Pri nosení novorodenca zvyšný kus šatky pri hlavičke totiž môžete zrolovať (spolu s malým uteráčikom alebo látkovou plienočkou), čím docielite efektívne podopieranie a fixáciu hlavičky dieťatka, ktoré ju ešte samo neudrží. Pri väčších deťoch sa vám zase širšia šatka zíde, keďže aj ich telíčko je väčšie.

 

Gramáž
Fidella disponuje širokou škálou šatiek v rozmanitom spektre gramáží. V ponuke nájdete šatky Fidella s nižšou gramážou, rovnako ako aj vysokogramážové šatky, ktoré odnesú aj toho najväčšieho nosenca. Fidella tak vychádza v ústrety všetkým, ktorí chcú svoje dieťatko nosiť, nech je už akokoľvek veľké.

 

Farebné odlíšenie pre bezchybný úväz

Pri doťahovaní šatky sa často aj skúseným nosiacim maminkám stáva, že sa im šatka prekrúti, alebo namiesto horného lemu chytia spodný. Vďaka tomu, že Fidella má lemy farebne odlíšené, doťahovanie a viazanie babyšatky zvládnete hravo a s prehľadom predídete podobným chybám pri doťahovaní.

 

Kvalita daná tradíciou
Šatky Fidella sa tkajú v Turecku, v regiónoch s dlhou a starodávnou tradíciou výroby látok. Práve preto je Fidella zárukou kvality.

 

Vrecúško na skladovanie šatky

Keď si vyberiete tú svoju šatku z ponuky výrobcu Fidella, dostanete spolu s ňou ako súčasť balenia aj návod na viazanie a skladovacie vrecko, ktoré je ušité z rovnakej tkaniny ako šatka.

 

Výborné sú aj šatkové nosiče Fidella, ktoré sa vyrábajú zo šatiek. Ide o prackový nosič Fidella Fusion, ktorý rastie spolu s vašim dieťatkom, alebo nosič typu mei tai Fidella Fly Tai.

 

Chcete si šatku alebo nosič od výrobcu Fidella najprv vyskúšať? Neváhajte využiť služby našej požičovne. K dispozícii pre vás máme šatku i ring sling, nosič Fidella Fusion vo veľkosti baby size aj toddler size, ale tiež viazací nosič Fidella Fly Tai.

 


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Rastúce nosiče

Rastúce nosiče

Hľadáte nosič na celé nosiace obdobie? Pozrite si prehľad nosičov, ktoré porastú spolu s vašim bábätkom.

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Mať voľné ruky, venovať sa rozličným činnostiam a popritom kojiť dieťatko? Áno! So šatkou a nosičom je život jednoduchší aj v prípade dojčenia. Presvedčte sa sami.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Najstaršia šatka na nosenie detí?

Najstaršia šatka na nosenie detí?

V roku 2014 objavili archeológovia v tureckom meste Çatalhöyük konopnú tkaninu starú viac ako 9000 rokov. Mohlo sa jednať o najstaršiu šatku na nosenie detí?

13 zvláštností, ktoré robí každá nosiaca mama

13 zvláštností, ktoré robí každá nosiaca mama

Pokiaľ nás nosenie sprevádza pravidelne každý deň, určite si časom vytvoríme nejaké vlastné „zlozvyky“ alebo zvláštnosti. Krásne to v jednom anglickom článku napísala maminka Sabrina J.S. Bolo to také milé a inšpirujúce čítanie, že sme sa rozhodli prinies

5 vecí, ktoré milujú na nosení otcovia

5 vecí, ktoré milujú na nosení otcovia

Prevažná väčšina nosiacich rodičov je síce nežného pohlavia, ale aj u mužov si nosenie získava priazeň! Oteckovia majú rôzne dôvody prečo radi nosia. Môžete si o nich prečítať v tomto článku.

Nosenie detí v zime

Nosenie detí v zime

Nosenie v zime vás môže postaviť pred radu otázok: nosiť dieťatko na bunde alebo pod bundou? Oplatí sa kúpiť bundu na nosenie? Koľko vrstiev by malo na sebe dieťatko mať? Nebude jednému z nás príliš teplo a druhému zima? V tomto článku sa vám pokúsime zhr

12 pokorených mýtov o nosení

12 pokorených mýtov o nosení

Toto sú frázy, ktorým pri nosení rozhodne neverte.

Nová alebo zanosená šatka?

Nová alebo zanosená šatka?

Mnoho mamičiek, ktoré len začínajú s nosením v šatke, sa najviac zaoberajú práve touto otázkou. Akú šatku je najlepšie si zaobstarať hneď na začiatok? Kúpiť pre novorodenca novučičkú, nezanosenú šatku alebo siahnuť radšej po bazárovej, ekonomickejšej vari

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Počasie sa veľmi rýchlo mení. V našom článku sa vám pokúsime priblížiť, ako sa správne obliekať pri nosení dieťatka počas celého roka.

Zásady bezpečného nosenia detí

Zásady bezpečného nosenia detí

Veľakrát ste už možno počuli rôzne poznámky od náhodných okoloidúcich, keď vás videli nosiť vaše dieťatko. Väčšinou sa ľudia desia, či môže bábätko v šatke alebo nosiči dobre dýchať. Ich obavy sú väčšinou úplne neopodstatnené, rodičia väčšinou sami dávajú