Šatky Lenny Lamb

 

 


Takmer každý rodič sa pri výbere šatky na nosenie zamýšľa nad tým, dokedy bude môcť svoje dieťa v tej ktorej šatke nosiť. Často sa rodičia pri prezeraní našej ponuky pýtajú, či je vybraná šatka vhodná pre dieťatko od narodenia a či im vydrží, aj keď drobec povyrastie. V prípade šatiek LennyLamb je odpoveď jasná: Šatky sú vhodné pre novorodencov aj väčšie a ťažšie deti. Rodičia teda môžu v šatke LennyLamb svoje bábätko pohodlne nosiť celé nosiace obdobie. Výrobca o svojich šatkách uvádza, že sú vhodné aj pre trojročné detičky (samozrejme, ak sa deti v tomto veku ešte chcú nosiť a ak to fyzická kondícia maminy dovolí :-) )

 

VLASTNOSTI ŠATIEK LENNYLAMB


Dĺžka šatky LennyLamb

Výrobca LennyLamb vychádza v ústrety všetkým typom postáv, a preto sú šatky dostupné vo veľkostiach od XS až po XL. Znamená to, že máte na výber z dĺžky 3,6m, 4,2m, 4,6m, 5,2m aj 6m. Podľa vami zvolenej dĺžky môžete šatku uviazať na mnoho variácií úväzov a zistiť, ktorý vám najviac vyhovuje.

 

Gramáž šatky
V porovnaní s inými šatkami, napríklad Fidella, Diva Milano alebo Yaro, sa šatky LennyLamb vo všeobecnosti vyznačujú vyššou gramážou. Čo to znamená? Gramáž predstavuje hmotnosť šatky na meter štvorcový (m2). Táto hmotnosť je daná hustotou priadzí pri tkaní. Čím je teda gramáž vyššia, tým je šatka hrubšia, a tým pádom aj nosnejšia. Každá pevná šatka unesie aj veľmi vysokú hmotnosť (unesú dokonca aj 500kg!), takže sa rodičia nemusia obávať, že šatka s nízkou gramážou ich dieťatko neunesie. V prípade výberu vhodnej gramáže ide o to, že ak v nízkogramážovej šatke sedí ťažšie bábätko, nosenie nie je pohodlné pre maminku alebo ocina, pretože takto sa šatka zarezáva do ramien a z nosenia môže aj bolieť chrbát. Ako si vybrať správnu gramáž sa dozviete v tomto našom článku. LennyLamb ponúka šatky s gramážou od 220g/m2 až do 380g/m2.

Materiál

 

Bavlnené šatky LennyLamb

Šatky LennyLamb sú utkané zo 100% organickej bavlny. Sú jemné, príjemné, pohodlné a nosné. Na nosenie novorodenca sa neodporúčajú iba mamičkám, ktoré s nosením začínajú, pretože kvôli vyššej gramáži sa im môže šatka ťažšie doťahovať. Nie je to však žiadnym pravidlom, s veľkou obľubou sa žienky rozhodujú práve pre LennyLamb, a to aj na nosenie od narodenia. Bavlna je šetrná k jemnej detskej pokožke. Bavlnu navyše oceníte aj pre jej nenáročnú údržbu. Bavlnenú šatku LennyLamb je možné prať na 40 stupňoch, sušiť aj v sušičke a žehliť pri miernej teplote. Vo všeobecnosti však šatky nemusíte prať často.

 

Prímesové šatky LennyLamb
Výrobca LennyLamb ponúka okrem čisto bavlnených aj šatky s prímesami, avšak tých nie je na výber veľa. Ide najmä o šatky s prímesou bambusu a ľanu.


Bambus

Veľmi obľúbenou prímesou na leto je bambus a bambusová viskóza, ktorá sa nachádza aj vo veselej farebnej šatke LennyLamb Broken Twill Weave Spring  alebo Broken Twill Weave Pinacolada. Bambus je vzdušný, ideálny na leto, ale pri ťažších deťoch nie je veľmi nosný.


Ľan

K dispozícii sú aj šatky s prímesou ľanu, kvalitnej a nosnej prímesi, ktorú pre jej termoregulačné schopnosti oceníte celoročne. V našej ponuke máme šatku Dragonfly Lavender v krásnej fialovej farbe, ktorá obsahuje 40% ľanu. Napriek tomu je veľmi príjemná a nevyžaduje špeciálne zanášanie.


 

Žakárová technika

Šatky LennyLamb sú dostupné v nádherných dizajnoch, ktoré umocňuje použitie žakárovej techniky tkania. Táto technika umožňuje tvorbu rozličných motívov a vzorov, ktoré sú tkané niťami dvoch farieb. Vzor je utkaný jednou farbou z lícovej a druhou farbou z rubovej strany, vďaka čomu je šatka krásna z obidvoch strán. Je teda len a len na vás, ktorú stranu zvolíte ako vrchnú, šatka vynikne, akokoľvek si ju uviažete :-)

 

Dizajn

Poľský výrobca LennyLamb je veľmi obľúbený pre naozaj širokú škálu motívov, vzorov a dizajnov svojich šatiek. Farby a motívy sú kombinované so skutočným zmyslom pre detail, a tak sú šatky LennyLamb doslova spojením praktickosti nosenia a krásy umenia.

 


Little Love
Do kolekcie Little Love patria šatky s nežným motívom drobných srdiečok, ktorými je posiata šatka po celej svojej dĺžke. Šatky LennyLamb Little Love sú dostupné v mnohých farebných prevedeniach.

Big Love
Kolekcia LennyLamb Big Love je veľmi podobná kolekcii Little Love. Šatky sú taktiež plné krásnych srdiečok, avšak pri šatkách Big Love sú vzory väčšie.

 

Lace

Tento motív je veľmi krásny, na jednej strane má jemné dúhové gradácie s bielymi vzormi, pripomínajúcimi paličkovú čipku. Druhá strana je reverzná, čo je typickým znakom žakárovej tkaniny. LennyLamb Lace vytvára krásny a efektný dojem v úväzoch. K dispozícii je populárny motív Rainbow Lace, ale tiež „paličková čipka“ v tmavších tónoch Rainbow Lace Dark či Coffee Lace.

 


Camo
Šatky z edície LennyLamb Camo pripomínajú maskáčový vzor, preto sú ideálne najmä na nosenie chlapcov. Vyrábajú sa v svetlých odtieňoch, ale aj v tmavých.

 

 

 

Symphony

Nádherné šatky s motívom hudby a nôt sú veľmi univerzálne pre dievčatká i chlapčekov a navyše štýlové. Môžete si vybrať s viacerých farebných prevedení a dizajnov, obľúbená je šatka Symphony Rainbow Dark , Symphony Navy Blue and Grey , ale príjemná a elegantná je tiež Symphony Creme and Brown.

 

Všetky ďalšie dizajnové šatky výrobcu LennyLamb nájdete tu v našej ponuke.

Neprehliadnite ani ponuku kvalitných ergonomických nosičov LennyLamb.

 

 


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Rastúce nosiče

Rastúce nosiče

Hľadáte nosič na celé nosiace obdobie? Pozrite si prehľad nosičov, ktoré porastú spolu s vašim bábätkom.

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Mať voľné ruky, venovať sa rozličným činnostiam a popritom kojiť dieťatko? Áno! So šatkou a nosičom je život jednoduchší aj v prípade dojčenia. Presvedčte sa sami.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Najstaršia šatka na nosenie detí?

Najstaršia šatka na nosenie detí?

V roku 2014 objavili archeológovia v tureckom meste Çatalhöyük konopnú tkaninu starú viac ako 9000 rokov. Mohlo sa jednať o najstaršiu šatku na nosenie detí?

13 zvláštností, ktoré robí každá nosiaca mama

13 zvláštností, ktoré robí každá nosiaca mama

Pokiaľ nás nosenie sprevádza pravidelne každý deň, určite si časom vytvoríme nejaké vlastné „zlozvyky“ alebo zvláštnosti. Krásne to v jednom anglickom článku napísala maminka Sabrina J.S. Bolo to také milé a inšpirujúce čítanie, že sme sa rozhodli prinies

5 vecí, ktoré milujú na nosení otcovia

5 vecí, ktoré milujú na nosení otcovia

Prevažná väčšina nosiacich rodičov je síce nežného pohlavia, ale aj u mužov si nosenie získava priazeň! Oteckovia majú rôzne dôvody prečo radi nosia. Môžete si o nich prečítať v tomto článku.

Nosenie detí v zime

Nosenie detí v zime

Nosenie v zime vás môže postaviť pred radu otázok: nosiť dieťatko na bunde alebo pod bundou? Oplatí sa kúpiť bundu na nosenie? Koľko vrstiev by malo na sebe dieťatko mať? Nebude jednému z nás príliš teplo a druhému zima? V tomto článku sa vám pokúsime zhr

12 pokorených mýtov o nosení

12 pokorených mýtov o nosení

Toto sú frázy, ktorým pri nosení rozhodne neverte.

Šatky Fidella

Šatky Fidella

Jemnučká na dotyk, vhodná od narodenia, bez zanášania a s nádherným dizajnom. Šatka od Fidelly ponúka ešte viac.

Nová alebo zanosená šatka?

Nová alebo zanosená šatka?

Mnoho mamičiek, ktoré len začínajú s nosením v šatke, sa najviac zaoberajú práve touto otázkou. Akú šatku je najlepšie si zaobstarať hneď na začiatok? Kúpiť pre novorodenca novučičkú, nezanosenú šatku alebo siahnuť radšej po bazárovej, ekonomickejšej vari

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Počasie sa veľmi rýchlo mení. V našom článku sa vám pokúsime priblížiť, ako sa správne obliekať pri nosení dieťatka počas celého roka.