Šatky Yaro

 

Sú populárne, žiadané a veľmi obľúbené. Majú nádherné vzory, motívy, pestré farby a navyše prijateľné ceny. Šatky holandského výrobcu Yaro sú dostupné vo veľkostiach od 2.6m až po 6.5m. Šatky Yaro majú dvojito zašité lemy, s ktorými sa výborne doťahuje. Nerobia príliš veľký uzol. Už po vybalení sú mäkké a dobre sa s nimi viaže. Ich obvyklá šírka je 80 cm, čím sú zvlášť vhodné aj na chrbtové úväzy pri väčších deťoch. Odporúča sa pred prvým použitím šatku vyprať, aby sa zmyla ochranná vrstva použitá pri jej výrobe. Vďaka širokej a bohatej ponuke si tú svoju šatku vyberie naozaj každý.Čistá bavlna
Obľúbeným materiálom na výrobu šatiek je bavlna. Yaro ponúka veľkú časť svojich šatiek práve so 100% obsahom bavlny. Tieto šatky sú vhodné pre novorodencov, nakoľko bavlna je šetrná k citlivej a jemnej detskej pokožke a prímesy sú predsa len o niečo tvrdšie. Gramáž bavlnených šatiek tohto výrobcu sa pohybuje okolo 230 g/m2.

 

Prímesy
Popri bavlne sú k dispozícii aj prímesové šatky. S vhodnou prímesou si viete uľahčiť nosenie, nakoľko každá prímes má svoje špecifické vlastnosti, ktoré z nej robia funkčného pomocníka. Vhodná prímes na zimu vás i dieťatko zahreje, naopak, vhodná prímes na leto je vzdušná a odvádza teplo i pot. Každá prímes je nosnejšia ako bavlna (okrem bambusu), preto sú prímesové šatky ideálne pre väčšie detičky.

 

Šatky Yaro s prímesou ľanu
Ľan je funkčný materiál, ktorý oceníte predovšetkým pre jeho termoregulačné schopnosti. Dokonalo sa prispôsobuje teplote prostredia, preto v lete chladí a v zime vás zahreje. Je však pevnejší a na dotyk tvrdší, preto ľanovú šatku treba zanosiť. Pre novorodencov nie je veľmi vhodná.

 

Šatky Yaro s prímesou konope
Hemp, čiže konope, je funkčná prímes, ktorá je nosná, preto je vhodná skôr pre ťažšie deti. Je skvelou voľbou na leto, ale vyžaduje zanosenie. Priemerná gramáž konopných šatiek Yaro sa pohybuje okolo 240 g/m2.

Šatky Yaro s prímesou tencel
Tencel je materiál, ktorý sa získava z dreva eukalyptov a používa sa ako funkčná prímes. Je veľmi obľúbený najmä v letnom období, pretože je vzdušný. Na pohmat je však šatka s touto prímesou tvrdšia a pevnejšia. Gramáž takejto šatky Yaro je približne 250-260 g/m2, sú však dostupné aj tencelové šatky s vysokou gramážou nad 300 g/m2.

 

Šatky Yaro s prímesou repreve
Repreve je umelé vlákno, ktoré sa, podobne ako tencel, teší obľube predovšetkým počas leta. Vďaka týmto podobným vlastnostiam sa často vyskytujú spoločne ako dve prímesy v jednej šatke. Šatka s prímesou repreve je vzdušná a nosná. Jej gramáž sa pohybuje v rozmedzí 230 – 280 g/m2, repreve teda robí zo šatky stredne hrubú s optimálnou nosnosťou do 15 kg.

V ponuke Yaro možno nájsť aj ďalšie prímesy ako bambus, hodváb či vlna.

Motívy a vzory

 

Výrobca Yaro je obľúbený aj pre krásne a zaujímavé motívy svojich šatiek. Veľmi populárnym je motív La Vita, ktorý tvoria štylizované vzory trojlístkov. Šatky La Vita sú tkané náročnou žakárovou technikou, vďaka ktorej sú farby tohto vzoru reverzné.


 

 

Yaro Basket môžeme opísať ako motív pletených košíkov. Tieto šatky sú bavlnené, preto sú veľmi obľúbené. Na popularite im pridáva aj ich nižšia cena. V porovnaní s inými vzormi je Basket jednoduchší, pričom si však zachováva svoj štýl. 

 

 

 

Ďalším atraktívnym motívom je Dandy. Ide o štýlový vzor, tvorený pásikmi, prúžkami a krúžkami v rozmanitej variácií tvarov a smerov, ktoré pripomínajú lístie, ale aj mušle. Veľmi obľúbené sú šatky s tencelom, ktoré sú zhotovené práve vo vzore Dandy.

 

 

 

Contra Aqua je motívom, ktorý pripomína mozaiku, vyskladanú z pravidelných tvarov. Každá šatky s motívom Contra Aqua hrá kombináciou dvoch či troch farieb a ich odtieňov, čím vzniká naozaj zaujímavý dizajn.

 


 

Delta Aqua je vzor, ktorý pôsobí dynamicky. Tvoria ho za sebou nasledujúce trojuholníky, ktoré pôsobia dojmom, akoby boli v pohybe.

 


 

Iným motívom je Braid, ktorý je doslova vyskladaný z trojuholníkov, štvorcov a obdĺžnikov, čo mu dodáva ornamentálny ráz.

 

 

Všetky ďalšie šatky Yaro nájdete TU.


Podobné články


Kojenie v šatke alebo v nosiči

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Mať voľné ruky, venovať sa rozličným činnostiam a popritom kojiť dieťatko? Áno! So šatkou a nosičom je život jednoduchší aj v prípade dojčenia. Presvedčte sa sami.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Najstaršia šatka na nosenie detí?

Najstaršia šatka na nosenie detí?

V roku 2014 objavili archeológovia v tureckom meste Çatalhöyük konopnú tkaninu starú viac ako 9000 rokov. Mohlo sa jednať o najstaršiu šatku na nosenie detí?

Nová alebo zanosená šatka?

Nová alebo zanosená šatka?

Mnoho mamičiek, ktoré len začínajú s nosením v šatke, sa najviac zaoberajú práve touto otázkou. Akú šatku je najlepšie si zaobstarať hneď na začiatok? Kúpiť pre novorodenca novučičkú, nezanosenú šatku alebo siahnuť radšej po bazárovej, ekonomickejšej vari

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Ako správne obliekať seba a dieťatko

Počasie sa veľmi rýchlo mení. V našom článku sa vám pokúsime priblížiť, ako sa správne obliekať pri nosení dieťatka počas celého roka.

So šatkou na svadbe aj ako nevesta

So šatkou na svadbe aj ako nevesta

Ísť na svadbu kamarátke, alebo radšej zostať doma s malým? Riešiť túto dilemu sa už nenosí. Presvedčte sa, že šatky sú zároveň skvelými svadobnými doplnkami, a to aj v prípade, že ide o vašu vlastnú svadbu.

Šatka alebo kočík?

Šatka alebo kočík?

Všetko má svoje pre a proti. Ak riešite dilemu, či si vybrať šatku alebo kočík, ste na správnom mieste. Prečítajte si o výhodách a nevýhodách, aby ste sa mohli správne rozhodnúť.

Viazanie šatky

Viazanie šatky

Kríž s kapsou a Kríž na boku. S týmto návodom na viazanie dvoch základných úväzov zvládne uviazať šatku na nosenie detí každý.

Zanášanie novej šatky na nosenie detí

Zanášanie novej šatky na nosenie detí

Prekvapila vás po kúpe šatky jej tvrdosť? Neľakajte sa. Mnoho šatiek na nosenie je potrebné istý čas zanášať, kým sa poddajú. Prezradíme vám, ako na to.

Šatkový nosič

Šatkový nosič

Uvažujete nad kúpou pomôcky na nosenie svojho dieťatka, ale neviete, či je lepšia šatka alebo nosič? A čo tak skĺbiť ich do jedného celku? Zoznámte sa so šatkovými nosičmi.

Šatky Little Frog

Šatky Little Frog

Sú krásne, majú veselé motívy, hravé farby a skvelé ceny. Spoznajte bližšie šatky Little Frog.

Šatky Luna Dream

Šatky Luna Dream

Kvalitný materiál, vysoká nosnosť, prekrásny dizajn a nízke ceny. Zo šatiek Luna Dream si vyberie každý – skúsený i začiatočník.