Chceš poradiť? Radi ti pomôžeme0948 113 912
Kontakt Vytvoriť účetPrihlásiť saEUR CZK

 

Viazanie šatky

 

Šatkovanie detí je čoraz viac populárnejšie. Nosením mamičky samy prichádzajú na to, aké veľké výhody im používanie šatky prináša. Vzájomná blízkosť matky a dieťaťa, ako aj voľné ruky sú len časťou z nich. Ak sa aj vy radíte k zástupu nosiacich žien (a aj mužov), alebo sa k nemu ešte iba chcete pridať, je na čase urobiť prvý krok - naučiť sa, ako sa viaže šatka na nosenie detí.
 

Ako na to

Mnoho rodičov, ktorí s nosením iba začínajú, siahne radšej po nosiči, pretože sa im viazanie šatky zdá zložité. Stačí si to však len vyskúšať a sami uvidíte, že si šatkovanie zamilujete. Po pár úväzoch sa už pre vás viazanie šatky na nosenie stane úplne jednoduchou záležitosťou.

 


Úväz Kríž s kapsou

Na začiatok odporúčame naučiť sa tento úväz, ktorý je vhodný pri nosení novorodencov, ale aj starších detičiek.

Nájdite stred šatky (je označený) a dajte si ho vodorovne cez brucho (obr. A). Popruhy za chrbtom prekrížte a cez ramená ich vráťte dopredu (obr. B - D). Dbajte na to, aby sa šatka nepretáčala, pri držaní popruhov pridržiavajte ich okraje. Vložte dieťatko do šatky na bruchu a popruhy veďte popod jeho zadoček a nožičky za svoj chrbát, kde ich zaviažte na dvojitý uzol. Popruhy na dieťatku môžete nechať po bokoch (obr. I), alebo ich rozprestrite (obr. J). Je veľmi dôležité, aby bolo dieťatko v šatke v správnej tzv. "M" polohe.

                                 

 


Úväz Kríž na boku

Nájdite stred šatky a dajte si ho na ľavé rameno. Koniec šatky veďte vpredu na pravý bok, druhým koncom šatky postupujte k ľavému boku (obr. 1). Na ľavom boku obidva konce šatky zaviažte na dvojitý uzol. Dieťa posaďte obidvomi nohami do kríža šatky (obr. 2), ktorý vám vznikol na boku. Popruhy šatky rozprestrite. Začnite od vnútorného pruhu, potom rozprestrite vonkajší (obr. 3).

                         

 

 

O nosení na chrbte čítajte TU.

 


Podobné články