Didymos Indio Crema Leinen Prima 4.7m149.00 €

Didymos Indio Crema Leinen Prima
Didymos Indio Crema Leinen Prima
Didymos Indio Crema Leinen Prima
149.00 €
Materiál ľan
Stav Nové
Veľkosť 4.7m
Typ Pevné
Didymos Indio Crema Leinen Prima
Materiál: 75% bavlna a 25% ľan
Gramáž: 200g/m2
Vhodná: pre novorodencov aj staršie deti

Obľúbený vzor Indio prichádza v krémovo-bielom šate a ukazuje nám, že niekedy je aj menej viac! Vďaka jeho úžasnému zloženiu je perfektnou, tenkou šatkou na celé nosiace obdobie. Vďaka podielu ľanu sa stane skvelým pomocníkom aj do horúcich letných dní. Svojou nenápadnou a krásnou farbou bude vždy ladiť k vášmu momentálnemu outfitu.

Vzor Indio od nemeckej značky Didymos je jedným z ich najslávnejších a najmilovanejších. Je tvorený špeciálnou žakárovou technikou, ktorá vytvára jeho neopakovateľný, plastický vzor, rovnaký z oboch strán šatky.
Túto radu tvoria stále farebné klasiky, ktoré sa vždy dajú objednať, ale aj výnimočné limitované edície s rôznymi farebnými prechodmi alebo gradáciami.Vo všeobecnosti platí, že sú to šatky vhodné skôr pre novorodencov a ľahšie deti ale existujú aj Indiá s rôznymi prímesami, prípadne vyššími gramážami, ktoré dodávaju inak tenkej šatke potrebnú nosnosť aj na batoľatá.
Rôzne nerovnosti v tkanine sú prirodzenou vlastnosťou ľanových vlákien, nepovažujú sa za estetickú alebo funkčnosť ovplyvňujúcu chybu.

Šatky Didymos k vám prídu nepredprané, čo znamená, že budú o niečo dlhšie, po prvom opratí sa bavlna mierne zrazí. Dĺžka šatky zahŕňa aj jeden šikmý cíp. Naviac je teda dĺžka druhého cípu. Dlhšie strany všetkých šatiek majú v strede nášivku, čo uľahčuje viazanie úväzov. Niektoré šatky majú aj farebne odlíšené lemy.

Surová bavlna, z ktorej sú neskôr šatky utkané, neobsahuje žiadne pesticídy ani herbicídy, vďaka ekologickému poľnohospodárstvu. Ani pri tkaní šatiek sa nepoužívajú žiadne chemikálie, iba prírodný zemiakový škrob. Priadza sa farbí každá zvlášť pred tkaním, preto sú farby omnoho trvácnejšie a odolnejšie. Používané farbivá neobsahujú škodliviny ani ťažké kovy a sú pri kontakte s pokožkou, potom či slinami úplne bezpečné a nezávadné.