Didymos Indio Violett-Weiss Prima 3.7m105.00 €

Didymos Indio Violett-Weiss Prima
Didymos Indio Violett-Weiss Prima
105.00 €
Materiál bavlna
Stav Nové
Veľkosť 3.7m
Typ Pevné
Didymos Indio Violett-Weiss Prima
Materiál: 100% biobavlna
Gramáž: 210g/m2
Vhodná: veľmi vhodná pre novorodencov a ľahšie deti

Limitovaná edícia Indio violet-weiss je skvelou voľbou pre novorodencov a menšie detičky, v správnom úväze ale určite bude vhodná aj pre staršie deti. Táto istá šatka bola uvedená na trh v 70-tych rokoch, ide teda o dotkanie nádherného, bielo-fialového India.

Vzor Indio od nemeckej značky Didymos je jedným z ich najslávnejších a najmilovanejších. Je tvorený špeciálnou žakárovou technikou, ktorá vytvára jeho neopakovateľný, plastický vzor, rovnaký z oboch strán šatky.
Túto radu tvoria stále farebné klasiky, ktoré sa vždy dajú objednať, ale aj výnimočné limitované edície s rôznymi farebnými prechodmi alebo gradáciami.Vo všeobecnosti platí, že sú to šatky vhodné skôr pre novorodencov a ľahšie deti ale existujú aj Indiá s rôznymi prímesami, prípadne vyššími gramážami, ktoré dodávaju inak tenkej šatke potrebnú nosnosť aj na batoľatá.
Šatky Didymos k vám prídu nepredprané, čo znamená, že budú o niečo dlhšie, po prvom opratí sa bavlna mierne zrazí. Dĺžka šatky zahŕňa aj jeden šikmý cíp. Naviac je teda dĺžka druhého cípu. Dlhšie strany všetkých šatiek majú v strede nášivku, čo uľahčuje viazanie úväzov. Niektoré šatky majú aj farebne odlíšené lemy.

Surová bavlna, z ktorej sú neskôr šatky utkané, neobsahuje žiadne pesticídy ani herbicídy, vďaka ekologickému poľnohospodárstvu. Ani pri tkaní šatiek sa nepoužívajú žiadne chemikálie, iba prírodný zemiakový škrob. Priadza sa farbí každá zvlášť pred tkaním, preto sú farby omnoho trvácnejšie a odolnejšie. Používané farbivá neobsahujú škodliviny ani ťažké kovy a sú pri kontakte s pokožkou, potom či slinami úplne bezpečné a nezávadné.