Didymos Prunella 4.7m139.00 €

Didymos Prunella
Didymos Prunella
Didymos Prunella
Didymos Prunella
Didymos Prunella
Didymos Prunella
139.00 €
Materiál ľan
Stav Nové
Veľkosť 4.7m
Typ Pevné
Didymos Prunella
Materiál: 50% organická bavlna, 50% ľan
Gramáž: 210g/m2
Vhodná: pre novorodencov aj staršie deti

Model Prunella je utkaný žakárovou technikou v kombinácií 50% bavlna a 50% ľan. Šatku zdobia nádherné kvety v bielej a fialovej farbe. Šatka je mäkká a dobre sa doťahuje. Materiál jej zaručuje vzdušnosť a ľahkosť. Ľan je prímes, ktorá sa odporúča do horúcich dní, práve vďaka jeho unikátnym termoregulačným schopnostiam. Taktiež zvyšuje nosnosť šatky, ľanové sú vhodné najmä pre ťažšie deti ale po zanosení sú dostatočne mäkké aj pre novorodenca.
Rôzne nerovnosti v tkanine sú prirodzenou vlastnosťou ľanových vlákien, nepovažujú sa za estetickú alebo funkčnosť ovplyvňujúcu chybu.

Šatky Didymos k vám prídu nepredprané, čo znamená, že budú o niečo dlhšie, po prvom opratí sa bavlna mierne zrazí. Dĺžka šatky zahŕňa aj jeden šikmý cíp. Naviac je teda dĺžka druhého cípu. Dlhšie strany všetkých šatiek majú v strede nášivku, čo uľahčuje viazanie úväzov. Niektoré šatky majú aj farebne odlíšené lemy.

Surová bavlna, z ktorej sú neskôr šatky utkané, neobsahuje žiadne pesticídy ani herbicídy, vďaka ekologickému poľnohospodárstvu. Ani pri tkaní šatiek sa nepoužívajú žiadne chemikálie, iba prírodný zemiakový škrob. Priadza sa farbí každá zvlášť pred tkaním, preto sú farby omnoho trvácnejšie a odolnejšie. Používané farbivá neobsahujú škodliviny ani ťažké kovy a sú pri kontakte s pokožkou, potom či slinami úplne bezpečné a nezávadné.