Nosiče a šatky Rischino

 

Rischino je obľúbený nosič, ktorý si pochvaľuje mnoho mamičiek a nenazvú ho inak, ako Riško. Presne toto meno patrí prvému synovi výrobcov nosiča, ktorého prezývkou je Rišino a po ktorom je značka pomenovaná.

Nosič Rischino

Rischino štandard je šatkový nosič z certifikovanej biobavlny, ktorý je vyrobený na Slovensku. Jeho jednotlivé komponenty pochádzajú zo Slovenska alebo Česka. Nosič je vhodný pre deti od 3,5 kg a poslúži až do 20 kg hmotnosti dieťatka. Parametre nosiča sú zostrojené v spolupráci s ortopédmi a pediatrami. Nosič Rischino poskytuje pohodlné, štýlové a hlavne zdravé ergonomické nosenie.
 

                                                           


Chrbtová opierka

Je prepracovane zhotovená tak, aby vyhovovala vývinovým štádiám chrbtice dieťatka od narodenia. Chrbtová opierka je mäkká, ale zároveň dostatočne pevná, efektívne podopiera telo dieťaťa. Vďaka výstuži, výplni, strihu a vhodne zvolenej výške novorodeneckej vložky Rischino rastie spolu s dieťatkom. Opierku nie je potrebné špeciálne nastavovať, pritom je vždy zaručená správna poloha vzhľadom na vývinové obdobie dieťaťa. V prípade nosenia novorodencov nosič podporuje zakrivenie chrbátika do písmenka C. Podporu hlavičky zabezpečuje cípovitý strih vrchnej časti opierky, ktorý zvnútra ešte umocňuje fixačná kapucňa so zapínaním na suchý zips. Väčším deťom vystužený cíp taktiež tvorí oporu krčnej chrbtice, rodičia sa nemusia obávať otrasov pri nosení.

Bedrový pás

Bedrový pás nosiča Rischino sa zapína na pracku. Je mäkký, polstrovaný a poskytuje podporu chrbtice nosiacemu človeku. Je zhotovený s dôrazom na rovnomerné rozloženie váhy. Prispôsobí sa každému typu postavy. Jeho súčasťou sú bezpečnostné istenia gumičkou, ktoré sa nachádzajú na všetkých sponách nosiča (na bedrovom páse aj ramenných popruhoch). Na bedrovom páse sa nachádza aj odnímateľná kapsička na suchý zips, ktorú je možné pripnúť na akékoľvek miesto na bedrovom páse.

 

Ramenné popruhy

Rischino umožňuje nosiť ramenné popruhy klasicky (ako ruksak) ale aj prekrížené na chrbte. Ramenné popruhy sú bohato polstrované. Ich súčasťou sú slintáčiky, chrániče popruhov, ktoré sú vyrobené zo savého materiálu. Mnoho detičiek totiž zvykne popruhy pri nosení žuť. Hrudný popruh je rovnako regulovateľný na všetky typy postavy a je vybavený polstrovaným vrecúškom, ktoré slúži proti prípadným otlakom na hrudníku, ak nosíte na chrbte a sponu máte vpredu na hrudi.

                      

 

Novorodenecká vložka

Ergonomický nosič Rischino je vybavený integrovanou novorodeneckou vložkou, ktorá sa nachádza zrolovaná v spodnej časti nosiča. Je nevyhnutná na nosenie novorodenca do približne troch mesiacov. V hornej časti chrbtovej opierky z vnútornej strany sa nachádzajú malé vrecká, v ktorých sú ukryté úchyty novorodeneckej vložky. V prípade, že novorodeneckú vložku už nepotrebujete, zostane poskladaná na spodku nosiča, pričom pri nosení vôbec nebude prekážať. Ani nebudete vedieť, že tam je :-)

 

Technické parametre nosiča

Dĺžka: 47 cm
Šírka: 40 cm
Dĺžka bedrového pásu: 65 - 130 cm
Váha nosiča s integrovanými časťami: 600g
Nosnosť nosiča: 3,5kg - 20 kg

 

Najnovším modelom z radu nosičov Rischino je ergonomický nosič Richino Flexible. Ide o rastúci nosič zhotovený zo šatiek na nosenie detí, pochádzajúcich z rovnakej dielne. Nosič Rischino Flexible, ako z názvu vyplýva, je flexibilný, to znamená, že je plne nastaviteľný na mieru dieťaťa. Viac o nosiči Rischino Flexible sa dočítate v našom článku Ergonomicky nosič Rischino Flexible.Šatky Rischino

 

Šatky z ponuky výrobcu Rischino sú originálne slovenské šatky, od spracovania česanej organickej biobavlny, až po tkanie na Slovensku. Sú vhodné na celé nosiace obdobie.

Šatky sú vyrobené z certifikovanej česanej bavlny a farbené ekologickými farbami s certifikátom pre deti. Tkanie je zavŕšené priamo vo výrobe, šatky sa perú a manglujú za presných teplotných podmienok. Preto nie je nutné šatku prať pred prvým použitím.

           

Pri tkaní sa pracuje s kvalitnou organickou česanou bavlnou a tiež s jemnou egyptskou bavlnou. Šatky sú jemné, mäkké, nosné s atraktívnymi motívmi a vzormi. Vyrábajú sa aj so slovenským motívom folklóru - v tyrkysovej i tmavomodrej farbe so vzorom čičmianskych sŕdc. Šatky sú vzdušné a vďaka prémiovej bavlne majú výbornú termoreguláciu.

 

Výrobca Rischino o svojich šatkách hovorí v súvislosti s láskou: „Našimi šatkami sme chceli vyjadriť symboliku lásky. Lásky ku Slovensku, ku slovenskej histórii, patriotizmus, materinskú lásku a v neposlednom rade lásku k noseniu našich detí. Vybrali sme si krásy Slovenska a nechali sme sa nimi inšpirovať pri tvorbe. Každá naša šatka nesie v sebe symboliku Slovenska, keďže je to pravá Slovenka.“

 

Ak si chcete nosič Rischino vyskúšať, využite služby našej požičovne.


Podobné články


Viem, že nosenie prospieva mne i dieťatku, prečo?

Viem, že nosenie prospieva mne i dieťatku, prečo?

Nosiace maminy a tatinov som si prvýkrat všimla už dávnejšie v zahraničí, ešte keď na Slovensku nosenie bábätiek moc populárne nebolo. Vtedy som si povedala,že keď ja budem mať dieťatko, tak určite ho budem nosiť na sebe.

Kontakt

Kontakt

Požičovňa

Požičovňa

Gramáž šatiek

Gramáž šatiek

Začíname so šatkovaním

Začíname so šatkovaním

So šatkovaním môžeme začať hneď po narodení. Aj keď okolie straší, že dieťatko by po narodení malo byť uložené na rovnej podložke, pretože nemá spevnené chrbtové svalstvo, netreba sa báť.

Ako sa rozdeľujú šatky

Ako sa rozdeľujú šatky

Šatky možno rozdeliť podľa viacerých kritérií. Pevné a elastické Zanosené a nové Vysokogramážové, strednej gramáže a nízkogramážové Prímesové

Nosenie-ľahšie materstvo?

Nosenie-ľahšie materstvo?

Je aj vaše dieťatko náročné a hľadáte spôsob ako si uľahčiť starostlivosť? V článku sa dočítate, ako by vám mohlo pomôcť nosenie, spomenú sa aj všetky jeho hlavné výhody.

sdasadsdasadsads

sdasadsdasadsads

Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Obchodné podmienky

Obchodné podmienky

Rastúce nosiče

Rastúce nosiče

Hľadáte nosič na celé nosiace obdobie? Pozrite si prehľad nosičov, ktoré porastú spolu s vašim bábätkom.

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Kojenie v šatke alebo v nosiči

Mať voľné ruky, venovať sa rozličným činnostiam a popritom kojiť dieťatko? Áno! So šatkou a nosičom je život jednoduchší aj v prípade dojčenia. Presvedčte sa sami.