Rischino Flexible

Ergonomické nosiče, ktoré majú rodičia možnosť nastavovať presne na mieru svojho dieťaťa, stále naberajú na popularite. Sú veľmi praktické, univerzálne a pokrývajú celé obdobie nosenia. Rodičom tak vystačí jeden nosič na nosenie novorodenca (v závislosti od typu nosiča) a postupne ako dieťa rastie, si mamička či otecko nastavujú nosič podľa veľkosti svojho dieťatka. V každom štádiu vývoja je teda takýto nosič vhodným pomocníkom na nosenie detí, ktorý zaručuje správne ergonomické nosenie so všetkým, čo je pre zdravé nosenie dieťaťa potrebné. Takéto prispôsobivé nosiče označujeme ako rastúce.

Jedným z výrobcov, ktorý vo svojom portfóliu produktov ponúka aj rastúci nosič, je slovenský výrobca Rischino. Ide o značku šatiek na nosenie detí a ergonomických nosičov. Názov značky je odvodený od detského mena Riško, synčeka zakladateľov tejto značky. Ergo nosiče Rischino sú dnes spolu s ďalším popredným slovenským výrobcom Lenka najvyhľadávanejšími pomôckami na nosenie detí.


Najnovším modelom z radu nosičov Rischino je ergonomický nosič Richino Flexible. Ide o rastúci nosič zhotovený zo šatiek na nosenie detí, pochádzajúcich z rovnakej dielne. Nosič Rischino Flexible, ako z názvu vyplýva, je flexibilný, to znamená, že je plne nastaviteľný na mieru dieťaťa. Poďme si teda o tomto ergonomickom nosiči povedať viac.

     

Materiál
Ergonomický nosič Rischino Flexible (medzi mamičkami označovaný aj skrátene Rischino Flexi) je šitý na Slovensku. Na jeho výrobu sa používajú slovenské komponenty. Základom je šatka, pričom šatkovina je utkaná z vysoko kvalitnej organickej bavlny, ku ktorej sa pridáva prémiová egyptská bavlna. Pri výrobe sa používajú certifikované ekologické farby pre deti, bez obsahu škodlivých látok.

Pre koho je nosič určený
Nosič Rischino Flexible je určený pre detičky od približne troch mesiacov (dieťa s veľkosťou 62). Horná hranica, do kedy je nosič vhodný, je výrobcom určená na veľkosť 92/98, čo zodpovedá veku 24 – 30 mesiacov. Treba mať na pamäti, že každé dieťatko je v uvedenom veku iné a preto je najlepšie porovnať parametre nosiča s veľkosťou dieťatka, aby ste mali istotu, že nosič bude dieťatku dobrý, zvlášť pokiaľ ide o nosič pre novorodenca.

Rozmery nosiča Rischino Flexible

Najmenšia šírka 18 cm
Najväčšia šírka 38 cm
Najmenšia výška 35 cm
Najväčšia výška 42 cm
Najviac stiahnutá šírka nosiča pri hlavičke 29 cm
Nestiahnutá šírka nosiča pri hlavičke 41 cm

 

Možnosti nosenia v nosiči Rischino Flexible
Nosič je zhotovený tak, že umožňuje až tri spôsoby nosenia dieťaťa. Nosenie vpredu na bruchu je ideálne v prípade najmenších detí a univerzálne aj na nosenie väčších detí. V tomto nosiči môžete nosiť dieťa aj vzadu na chrbte. Tento spôsob nosenia odporúčame používať výlučne od obdobia vývoja dieťatka, kedy už dokáže držať samé hlavičku a aj samé sedieť. Nosenie na chrbte je vhodné pre väčšie deti, jednak preto, že je to pohodlnejšie vzhľadom na záťaž vyvíjanú na chrbticu rodiča, ale aj preto, že väčšie deti sa rady rozhliadajú po okolí počas nosenia a keď budú nosené na chrbte, budú môcť svojim rodičom pozerať cez plece smerom dopredu. Rodičia si zároveň užijú nosenie „živého ruksačiku“ :-) Nosič Rischino Flexible umožňuje aj nosenie dieťaťa na boku.

Ramenné popruhy
Nosič Rischino Flexible je vybavený ramennými popruhmi, ktoré sú užšie, čo sa týka šírky a bohato polstrované, čo sa týka hrúbky. Polstrovanie je mäkké a zaručuje pohodlné nosenie aj v prípade, že nosič používate na nosenie ťažkého väčšieho dieťaťa. Ramenné popruhy sa zapínajú na pracku. Umožňujú dva spôsoby zapínania – buď klasicky „ruksakovo“, alebo si ramenné popruhy môžete prekrížiť na chrbte. Krížené zapínanie je veľmi používané a pohodlné počas nosenia, pretože sa váha dieťaťa veľmi efektívne rozloží na telo nosiaceho rodiča. Do kríža je vhodné zapínať ramenné popruhy v prípade nosenia novorodencov a malých detí, ktoré rodičia nosia dlhodobo počas dňa. Pri väčších deťoch je praktickejšie zapínanie klasickým spôsobom. Ramenné popruhy majú dvojité doťahovanie, po ich nasadení je potrebné dotiahnuť popruh smerom dolu (od vás) a v prípade potreby aj smerom dozadu. Ramenné popruhy sú vybavené bezpečnostnými poistkami – gumičkami, brániacimi náhodnému rozopnutiu.

Bedrový pás
Bedrový pás nosiča Rischino Flexible je pevný a prispôsobivý, je možné regulovať ho na každý typ postavy. Bedrový pás je potrebné zapínať si približne do úrovne pupku. Nižšie na bedrá sa bedrový pás zapína v prípade, že v nosiči plánujete svoje dieťatko aj dojčiť. Bedrový pás sa zapína na pracku a jeho súčasťou je taktiež bezpečnostná poistka.


Nastaviteľná chrbtová opierka
Ako sme už spomenuli vyššie v tomto článku, ergo nosič Rischino Flexible je rastúci, je teda plne nastaviteľný na mieru dieťaťa podľa jeho veľkosti v tom ktorom veku, a to až do veku približne 2,5 roka (v závislosti od veľkosti dieťaťa). Nastaviteľná je šírka nosiča, výška nosiča a tiež je možné regulovať záhlavie v oblasti hlavičky dieťatka.

Šírka nosiča sa nastavuje pomocou čiernych šnúrok v spodnej časti nosiča, ktoré je možné stiahnuť a zaviazať na uzol, vďaka čomu je možné regulovať šírku tak, aby nosič vždy podopieral kolienka dieťatka a tak umožňoval správne podsadenie. Najmenšia šírka je 18 cm a najväčšia nastaviteľná šírka je 38 cm.


Výška nosiča je regulovateľná po bokoch nosiča a nastavuje sa rovnako pomocou sťahovacích čiernych šnúrok. Najmenšia nastavená výška po úplnom stiahnutí šnúrok je 35 cm. Najväčšia výška je 42 cm.

Oblasť nosiča pri hlavičke dieťatka je taktiež regulovateľná a vďaka tomu je možné nosič krásne prispôsobovať potrebám dieťatka. Je obzvlášť potrebné a aj nevyhnutné zabezpečiť podporu a fixáciu hlavičky bábätka, ktoré ešte hlavičku neudrží. V opačnom prípade by hlávka dieťatka počas nosenia padala do strán a zbytočne by bola krehká krčná chrbtica namáhaná, čo pre zdravý vývin dieťatka teda rozhodne nie je žiaduce. Po úplnom stiahnutí šnúrok je šírka záhlavia 29 cm, pri nestiahnutom stave je nosič pri hlavičke dieťatka široký 41 cm.


Doplnky nosiča Rischino Flexible
Tak ako takmer každý detský nosič aj Rischino Flexible je vybavený doplnkami, ktoré pri nosení zohrávajú svoju nenahraditeľnú úlohu. Patrí medzi ne kapucňa pre dieťatko, ochranné návleky na popruhy a istiace gumičky.

Kapucňa
Kapucňa pre dieťatko sa nachádza na prednej strane chrbtovej opierky nosiča. Môžete ju použiť ako ochranu dieťatka pred slnkom, vetrom, ale aj pred okolitým ruchom v prípade, že dieťatko v nosiči zaspí. Kapucňu je však možné aj zrolovať, čím získate ešte väčšiu oporu hlavičky dieťatka. Zrolovanú kapucňu zaistíte o háčiky, ktoré sa nachádzajú po bokoch nosiča v oblasti, kde sú na popruhoch navlečené chrániče.

    

Chrániče ramenných popruhov
Označujú sa aj pojmom slintáčiky. Úlohou slintáčikov je ochrana ramenných popruhov pred znečistením. Slintáčiky sa nachádzajú v oblasti, kde má dieťatko hlavičku a kde zvykne počas nosenia v nosiči popruhy obžúvať. Chrániče popruhov teda v prípade, že ich dieťatko zašpiní, stačí z nosiča zvliecť a oprať v práčke.

Istiace gumičky
Nachádzajú sa v oblasti bedrového pásu a majú veľmi praktickú funkciu. Istia nosič v prípade, že máte na sebe zapnutý bedrový pás a dieťatko práve nemáte v nosiči. Nosič tak môžete mať stále pripravený na svojom tele tak, že bude poskladaný a nebude voľne ovísať nadol, čo je veľmi praktické napríklad na prechádzke, v obchodnom centre alebo počas cestovania. Poskladaný nosič stačí zachytiť do  gumičiek a je to. Ak gumičky práve nepoužívate, stačí ich ukryť za popruh na bedrovom páse.

Údržba nosiča Rischino Flexible
Nosič je možné prať v práčke pri teplote 30°C. Odporúčame používať tekutý prací prostriedok bez obsahu rozjasňovačov, ktorý je určený na pranie detských textílií. Perte bez aviváže na nízkych otáčkach. Nosič vždy perte samostatne, nepridávajte k nemu do práčky iné veci, ako napríklad oblečenie alebo uteráky. Odporúčame pracky nosiča obaliť nejakou látkou, napríklad látkovou plienkou, alebo môžete pokojne aj celý nosič vložiť do obliečky od vankúša, aby sa zabránilo obúchaniu praciek v práčke. Nosič nesušte v sušičke, ale voľne rozprestretý. Môžete ho po uschnutí aj jemne prežehliť.

Ďaľším modelom Rischino je model Rischino štandard, ak vás zaujímajú informácie o tomto modeli, kľudne si prečítajte náš článok Nosiče a šatky Rischino.
 

ERGONOMICKÝ NOSIČ RISCHINO FLEXIBLE MÁME PRE VÁS AJ NA POŽIČANIE. MôŽETE SI HO NA PÁR DNÍ VYPOŽIČAŤ A OTESTOVAŤ, ČI VÁM BUDE VYHOVOVAŤ.
STAČÍ SI TENTO NOSIČ OBJEDNAŤ V NAŠEJ KATEGÓRII POŽIČOVŇA.

 


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

V prvej časti nášho článku sme sa podrobnejšie venovali dvom veľmi známym ergonomickým nosičom, Manduce A Ergobaby. Dnes vám prinášame pokračovanie, kde si predstavíme opäť veľmi kvalitné a známe nosiče, Storchenwiege a Tulu.

Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

V prvej časti našej série článkov o ergonomických nosičoch sme si hovorili o Manduce a Ergobaby, v druhej časti sme vám podrobnejšie popísali nosiče Storchenwiege a Tula. Do tretej časti sme vybrali dva ergonomické nosiče, ušité zo šatkoviny, a to Fidella

Ergonomický nosič typu mei-tai

Ergonomický nosič typu mei-tai

Prečítajte si náš článok o tradičnom type ázijského nosiča mei tai. Zistite, čím je nosič výnimočný a aké sú jeho hlavné pozitíva.

Ako sa správne starať o ergonomický nosič

Ako sa správne starať o ergonomický nosič

Keď do niečoho investujeme peniaze, snažíme sa, aby nám daná vec vydržala čo najdlhšie bez poškodení. Preto je dobré, ak si vždy pozorne prečítame návod na starostlivosť o konkrétny produkt. Podobne ako šatky, ktoré vyžadujú určitú špeciálnejšiu starostli

Ergonomické nosiče

Ergonomické nosiče

Aký nosič považujeme za ergonomický a aký nie? Pozrite si prehľad a typy nosičov, ktoré zaručujú zdravotne nezávadné nosenie pre nosenca i nosiaceho.

Nosiče pre deti

Nosiče pre deti

Pýtate sa, aký nosič je pre vaše bábätko najvhodnejší? Prečítajte si o jednotlivých typoch a zistite, aké majú vlastnosti. Pomôžeme vám správne sa rozhodnúť.

Aký nosič je vhodný pre novorodenca

Aký nosič je vhodný pre novorodenca

Pýtate sa, odkedy nosiť dieťa v nosiči? Chcete nosiť svoje bábätko hneď po narodení? Prečítajte si, čo všetko by mal nosič pre novorodenca spĺňať.

Klokanke sa vyhnite

Klokanke sa vyhnite

Rozdiely medzi klokankou a ergonomickým nosičom sú viditeľné na prvý pohľad. Prečítajte si, ako môže klokanka bábätku uškodiť.

Nosiče a šatky Rischino

Nosiče a šatky Rischino

Sú krásne, pohodlné, vhodné od narodenia a navyše naše slovenské. Spoznajte bližšie nosiče a šatky výrobcu Rischino.

Nosiče KiBi

Nosiče KiBi

Prepracovaný dizajn, funkčné prevedenie a jednoduchá manipulácia. Zistite viac o rastúcich českých nosičoch KiBi.