Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

V prvej časti nášho článku sme sa podrobnejšie venovali dvom veľmi známym ergonomickým nosičom, Manduce  a Ergobaby. Dnes vám prinášame pokračovanie, kde si predstavíme opäť veľmi kvalitné a známe nosiče, Storchenwiege a Tulu.

Storchenwiege

Výborný nosič nemeckej značky Storchenwiege má už niekoľko rokov pomyslené prvenstvo medzi novorodeneckými nosičmi. Je to rastúci, nastavovateľný nosič, ušitý zo šatkoviny a bavlny. Tým, ako sa dá nastaviť jeho šírka medzi nožičkami bábätka je naozaj vhodný už pre malého novorodenca, bez nutnosti používať novorodeneckú vložku.

Storchenwiege nie je typickým prackovým nosičom. Má zapínanie v oblasti pása na pracku ale jeho ramenné popruhy sa viažu krížením na chrbte. Tvoria ich veľmi príjemne vypolsrované, mäkké a dlhé popruhy. Nemusíte sa tejto varianty obávať, viazanie popruhov je veľmi jednoduché a zároveň pohodlné a rýchle.

Každý nosič má telo ušité zo šatkoviny, je to teda mäkký a príjemný nosič, ktorý sa krásne prispôsobí telíčku bábätka. Dá sa nastavovať šírka medzi nožičkami za pomoci dvoch praciek, ktoré sa sťahujú alebo rozširujú podľa potreby. Aj výška nosiča sa dá upraviť pomocou sťahovacích šnúrok. Nosič disponuje aj kapucňou, ktorá slúži ako opora hlavy spiaceho dieťatka, alebo ako ochrana pred slnkom či vetrom. Dá sa skryť zazipsovaním v hornej časti nosiča a tak vytvorí oporu hlavičky pre dieťa, ktoré ju ešte nevie udržať samo. Kapucňa sa pripína na ramenné popruhy pomocou dvoch praciek, čo je veľmi rýchle a praktické riešenie.

Ramenné popruhy a zapínanie okolo bedier je mäkké, vyplnené polyesterovým vláknom a ušité z bavlny alebo zo šatkoviny, záleží na konkrétnom produkte.

Nosič sa odporúča od 3,5 kila do cca. 15 kíl váhy dieťatka. Treba ale dbať na to, aby bol nosič stále od kolienka ku kolienku a poskytoval tak správnu pozíciu pre vývoj bedrových kĺbov. Nosič býva väčšinou dobrý deťom do 1-1,5 roka. Potom je vhodnejšie ho vymeniť za iný, väčší nosič.

Storchenwiege je výbornou alternatívou pre rodičov, ktorí sa boja šatkovať svoje dieťa už od narodenia ale hľadajú čo najpodobnejšiu alternatívu. Nastavovanie nosiča nie je vôbec zložité a dieťatko sa dá umiestniť dnu veľmi rýchlo. Kúpou tohto nosiča nič nepokazíte a môžete si byť istí, že je 100% ergonomickým a teda zdraviu prospešným produktom.

Tula

Recenziami ospevovaný ergonomický nosič, ktorý vás neustále prekvapuje krásnym a štýlovým dizajnom. Nosič Tula je veľmi jednoduchý na nastavovanie, ideálny pre rodičov, ktorí nechcú viazať šatku ani sa dlho babrať so zložitými nastavovateľnými nosičmi. Stačí zacvaknutie dvoch praciek a môžete ísť so svojím dieťatkom kamkoľvek.

Jednoduchosť nastavovania ale nie je jedinou výhodou tohto ergonomického nosiča. Jedná sa o veľmi vydarený a najmä pohodlný nosič. Má naozaj veľmi pevný, členitý bedrový pás, ktorý sa veľmi dobre prispôsobí nosiacemu a dodá jeho krížom potrebnú oporu aj pri nosení naozaj ťažkého dieťaťa. Ramenné popruhy sú dostatočne vyplnené a pohodlné aj pre citlivé ramená. Nedajú sa zapínať do kríža ale veľa mamičiek potvrdzuje, že pri Tule im táto možnosť nechýbala, práve vďaka pohodlnému polstrovaniu ramenných popruhov.

Každý nosič je zhotovený z certifikovanej 100% bavlny. Na bedrovom páse má prišitú kapsičku, kam si môžete schovať kľúče alebo iné drobnosti. Nosič má aj odopínateľnú kapucňu, ktorá môže slúžiť ako opora hlavy spiaceho dieťaťa alebo ochrana pred slnkom a vetrom. Nosič je ľahko vypolstrovaný aj v oblasti, kde sa ho dotýkajú kolienka dieťaťa, aby tak zabránil otlačeniu aj pri dlhšom nosení.

Tula sa vyrába v dvoch veľkostiach, baby a toddler. Pokiaľ by ste chceli Tulu využívať už od narodenia, je potrebné zakúpiť si k nej aj novorodeneckú vložku. Tula Baby size je vhodná (bez novorodeneckej vložky) od 6-7 kíl do cca. 20 kíl váhy dieťatka, vydrží do 1,5 roka. Veľkosť Toddler je určená už pre väčšie deti, od tých 10 do 27 kíl. Táto veľkosť vám postačí už na celé nosiace obdobie.

Nosič Tula iste najviac zaujme svojim jedinečným dizajnom. Výrobcovia sa hrajú s farbami a neustále obmieňajú rôzne vzory. Vyberať si preto môžete vždy z bohatej ponuky dizajnov.

 

Dúfame, že sme aj v druhej časti nášho článku čo najlepšie popísali dva kvalitné, ergonomické nosiče. Oba môžete nájsť aj v našej požičovni a sami sa tak presvedčiť, ktorý by vám vyhovoval lepšie. Pokiaľ by ste mali k nosičom akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať. Ak máte záujem o konkrétny nosič, ktorý nemáme na sklade, veľmi radi vám ho objednáme.

 


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

V prvej časti našej série článkov o ergonomických nosičoch sme si hovorili o Manduce a Ergobaby, v druhej časti sme vám podrobnejšie popísali nosiče Storchenwiege a Tula. Do tretej časti sme vybrali dva ergonomické nosiče, ušité zo šatkoviny, a to Fidella

Ergonomický nosič typu mei-tai

Ergonomický nosič typu mei-tai

Prečítajte si náš článok o tradičnom type ázijského nosiča mei tai. Zistite, čím je nosič výnimočný a aké sú jeho hlavné pozitíva.

Ako sa správne starať o ergonomický nosič

Ako sa správne starať o ergonomický nosič

Keď do niečoho investujeme peniaze, snažíme sa, aby nám daná vec vydržala čo najdlhšie bez poškodení. Preto je dobré, ak si vždy pozorne prečítame návod na starostlivosť o konkrétny produkt. Podobne ako šatky, ktoré vyžadujú určitú špeciálnejšiu starostli

Ergonomické nosiče

Ergonomické nosiče

Aký nosič považujeme za ergonomický a aký nie? Pozrite si prehľad a typy nosičov, ktoré zaručujú zdravotne nezávadné nosenie pre nosenca i nosiaceho.

Nosiče pre deti

Nosiče pre deti

Pýtate sa, aký nosič je pre vaše bábätko najvhodnejší? Prečítajte si o jednotlivých typoch a zistite, aké majú vlastnosti. Pomôžeme vám správne sa rozhodnúť.

Aký nosič je vhodný pre novorodenca

Aký nosič je vhodný pre novorodenca

Pýtate sa, odkedy nosiť dieťa v nosiči? Chcete nosiť svoje bábätko hneď po narodení? Prečítajte si, čo všetko by mal nosič pre novorodenca spĺňať.

Klokanke sa vyhnite

Klokanke sa vyhnite

Rozdiely medzi klokankou a ergonomickým nosičom sú viditeľné na prvý pohľad. Prečítajte si, ako môže klokanka bábätku uškodiť.

Nosiče KiBi

Nosiče KiBi

Prepracovaný dizajn, funkčné prevedenie a jednoduchá manipulácia. Zistite viac o rastúcich českých nosičoch KiBi.

Tula Free to Grow

Tula Free to Grow

Ergonomický detský nosič Tula v originálnom prevedení, vďaka ktorému je vhodný na celé obdobie nosenia. Pestrý dizajn, jednoduchá manipulácia, kvalita a pohodlie.

Rastúci nosič Ergobaby Adapt

Rastúci nosič Ergobaby Adapt

Jedinečný a prepracovaný ergonomický nosič, ktorý rastie spolu s dieťatkom. Nastaviteľný pre deti od narodenia až do 48 mesiacov.