Tula Free to Grow

 

Každý, kto hľadá detský ergonomický nosič pre svoje dieťatko, taký, aby mu vydržal na celé obdobie nosenia, by sa mal zoznámiť aj s nosičom výrobcu Tula – konkrétne s modelom z rady Free to Grow. Slovíčko grow v anglickom jazyku znamená rásť. Ako teda už samotný názov tohto nosiča naznačuje, ide o rastúci nosič. Čo to znamená?

Rastúci nosič je taký, ktorý rodičovi umožňuje nastaviť ho presne na mieru dieťatka v každom štádiu jeho vývoja. Pri novorodencovi sa nastaví šírka nosiča na minimum a postupne, ako dieťatko rastie, šírku nosiča rozťahujete tak, aby bolo vždy zabezpečené ergonomické podsadenie dieťatka s podopretými oboma kolienkami (nosič musí dieťatku siahať od jedného kolienka po druhé – nie menej, ale ani viac). Tula Free to Grow je premysleným a veľmi vhodne navrhnutým typom nosiča s doplnkami, ktoré rodičia ocenia.

  

Tula Free to Grow je svojim spôsobom spojením nerastúcich modelov Tula štandard (s novorodeneckou vložkou od narodenia, bez nej od 7 do 20kg) a Tula toddler (10 – 27kg). Je určený pre deti od narodenia, pričom odpadá starosť s novorodeneckou vložkou, pretože veľkosť nosiča je možné nastaviť presne na mieru dieťatka. Postupne ako dieťa rastie, nastavujete aj nosič, takže vám vydrží naozaj dlho. Horná hranica nosnosti uvádzaná výrobcom je 20kg. Úplne teda nejde v šľapajach toddlera, avšak na celé obdobie nosenia určite s prehľadom postačí. Nosič umožňuje nosenie vpredu na bruchu aj vzadu na chrbte. Nosiť vzadu neodporúčame deti, ktoré ešte samé nedržia hlavičku a ktoré nedokážu samé sedieť – pre tieto najmenšie detičky je ideálne predné nosenie, pretože vtedy ich má rodič plne pod kontrolou.


Nosič Tula Free to grow je na rozdiel od uvedených nerastúcich nosičov plne nastaviteľný. To znamená, že rodič nastavuje šírku aj výšku chrbtovej opierky, vďaka čomu sa váha noseného dieťaťa ideálne a rovnomerne rozloží. Šírka nosiča sa nastavuje patentkami, ktoré sa nachádzajú na vnútornej strane bedrového pásu. Najmenšie nastavenie docielite zapnutím patentiek čo najbližšie k stredu bedrového pásu. Takéto nastavenie je vhodné na nosenie novorodenca a najmenších detí. Na otázku, ako zistíte, kedy je potrebné šírku nosiča opäť nastaviť, je odpoveď jednoduchá: Šírku nastavujete vždy vtedy, keď dieťatko povyrastie do takej veľkosti, že mu už látka nosiča nepodopiera kolienka. Vtedy stačí zapnúť patentky o jednu ďalej od stredu bedrového pásu. A môžete sa spokojne nosiť ďalej :-)

Súčasťou nosiča je kapucňa pre dieťatko, ktorá je odnímateľná. Aj kapucňa sa zapína na patentky. Na jej uchytenie slúžia patentky na ramenných popruhoch. Kapucňa je dobrým pomocníkom na ochranu pred vetrom alebo slnkom, prípadne pred miernym dažďom - v lejaku pôjde vonku s dieťatkom na prechádzku málokto :-). Zároveň vám však poslúži aj na elimináciu ruchu z okolia, keď dieťatko v nosiči zaspí a vy sa práve nachádzate napríklad v meste. Kapucňu môžete pre najmenšie detičky aj zrolovať, čím vytvoríte akýsi „vankúšik“, ktorým následne môžete fixovať hlavičku bábätka, ak ju ešte samo neudrží.

Telo nosiča je látkové a príjemné. Na výrobu je použitý ručne vyrobený priedušný a ľahký keper. Ramenné popruhy nosiča sú polstrované, aby bolo aj nosenie ťažšieho dieťatka pre mamičku a otecka pohodlné. Zapínajú sa klasicky, nie je možné ich odopnúť a na chrbte prekrížiť. Kto už má skúsenosti s nosičom Tula Free to Grow vie, že manipulácia s nosičom je veľmi jednoduchá a rýchla, zapnutie bedrového pásu uloženie dieťatka a nasedenie popruhov nezaberie veľa času, a tak si spoločné chvíle so svojim bábätkom v náručí môžete užívať ihneď

 

Bedrový pás je pevný, dalo by sa povedať, že v porovnaní napríklad so šatkovými nosičmi je citeľne tvrdší. Napriek tomu je pohodlný a rodičom zaručuje istotu aj pri nosení ťažkého a väčšieho dieťaťa. Jeho dĺžka je nastaviteľná v rozmedzí 69 – 145 cm. Prispôsobí sa tak každému typu postavy. Výhodou je aj kapsička, ktorá je našitá na bedrovom páse a nachádza sa v jeho strede. Rodičia ju ocenia na uloženie pár drobností.

Ohlasy a recenzie na nosič Tula Free To Grow sa nám dostávajú veľmi pozitívne. Mamičky si pochvaľujú prevedenie tela nosiča, ktoré im umožňuje nosiť svoje dieťatko už od narodenia, vyhovujúce sú tiež ramenné popruhy. Oteckovia zase vítajú dizajn nosičov Tula Free to Grow, ktorý je štýlový, farebne univerzálny, „nekričí“ a je neutrálny na nosenie chlapčekov aj dievčat.


Cena za nosič Tula Free to grow odráža kvalitu a prevedenie nosiča, pohybuje sa okolo sumy 159,90 eur. Tula Free to Grow v bazáre na internete nájdete tiež, ak hľadáte nižšiu cenu, ale veľký rozdiel oproti novému kúsku v tom nie je. Ak si nie ste istí, či vám a vášmu bábätku nosič „sadne“, môžete si ho na pár dní požičať a otestovať. Stačí využiť služby našej požičovne a nosič vám doručíme až k vám domov.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať mailom na info@klbkostastia.sk alebo na našej stránke na Facebooku


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Rastúce nosiče

Rastúce nosiče

Hľadáte nosič na celé nosiace obdobie? Pozrite si prehľad nosičov, ktoré porastú spolu s vašim bábätkom.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

V prvej časti nášho článku sme sa podrobnejšie venovali dvom veľmi známym ergonomickým nosičom, Manduce A Ergobaby. Dnes vám prinášame pokračovanie, kde si predstavíme opäť veľmi kvalitné a známe nosiče, Storchenwiege a Tulu.

Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

V prvej časti našej série článkov o ergonomických nosičoch sme si hovorili o Manduce a Ergobaby, v druhej časti sme vám podrobnejšie popísali nosiče Storchenwiege a Tula. Do tretej časti sme vybrali dva ergonomické nosiče, ušité zo šatkoviny, a to Fidella

Ergonomický nosič typu mei-tai

Ergonomický nosič typu mei-tai

Prečítajte si náš článok o tradičnom type ázijského nosiča mei tai. Zistite, čím je nosič výnimočný a aké sú jeho hlavné pozitíva.

Ako sa správne starať o ergonomický nosič

Ako sa správne starať o ergonomický nosič

Keď do niečoho investujeme peniaze, snažíme sa, aby nám daná vec vydržala čo najdlhšie bez poškodení. Preto je dobré, ak si vždy pozorne prečítame návod na starostlivosť o konkrétny produkt. Podobne ako šatky, ktoré vyžadujú určitú špeciálnejšiu starostli

Ergonomické nosiče

Ergonomické nosiče

Aký nosič považujeme za ergonomický a aký nie? Pozrite si prehľad a typy nosičov, ktoré zaručujú zdravotne nezávadné nosenie pre nosenca i nosiaceho.

Nosiče pre deti

Nosiče pre deti

Pýtate sa, aký nosič je pre vaše bábätko najvhodnejší? Prečítajte si o jednotlivých typoch a zistite, aké majú vlastnosti. Pomôžeme vám správne sa rozhodnúť.

Aký nosič je vhodný pre novorodenca

Aký nosič je vhodný pre novorodenca

Pýtate sa, odkedy nosiť dieťa v nosiči? Chcete nosiť svoje bábätko hneď po narodení? Prečítajte si, čo všetko by mal nosič pre novorodenca spĺňať.

Klokanke sa vyhnite

Klokanke sa vyhnite

Rozdiely medzi klokankou a ergonomickým nosičom sú viditeľné na prvý pohľad. Prečítajte si, ako môže klokanka bábätku uškodiť.

Nosiče KiBi

Nosiče KiBi

Prepracovaný dizajn, funkčné prevedenie a jednoduchá manipulácia. Zistite viac o rastúcich českých nosičoch KiBi.