Ergonomické nosiče Fidella a LennyLamb

 

prvej časti našej série článkov o ergonomických nosičoch sme si hovorili o Manduce a Ergobaby, v druhej časti sme vám podrobnejšie popísali nosiče Storchenwiege a Tula. Do tretej časti sme vybrali dva ergonomické nosiče, ušité zo šatkoviny, a to Fidella Fusion a LennyLamb.

Fidella Fusion

Nosič nemeckej značky Fidella, ktorý je známy najmä svojou mäkkosťou a jemným polstrovaním ramenných popruhov a bedrového pásu. Rodičom ale prináša veľkú výhodu aj svojou možnosťou nastavovania šírky medzi nožičkami a výškou sedu. To z neho robí veľmi dobrý nosič aj pre novorodencov.

Celý nosič je ušitý zo šatkoviny, je po rozbalení úplne mäkký a jemný, dieťatko vôbec netlačí ani neobmedzuje prirodzené zakrivenie chrbátika do tvaru písmena C. Zapína sa klasicky na pracky, jeho ramenné popruhy sa dajú prekrížiť, čím nosiaci rodič získa ešte väčší komfort, váha noseného dieťaťa sa lepšie rozloží na celý chrbát.

Ramenné popruhy a bedrový pás sú veľmi mäkko vypolstrované, vôbec nepôsobia hrubým dojmom, na rozdiel od Tuly alebo Manducy. Veľmi dobre preto sadnú nosiacemu na postavu a určite ho nebudú nijako obmedzovať v slobodnom pohybe. Tento typ polstrovania najviac vyhovuje pri malých deťoch. Pokiaľ máte citlivejšie ramená a ťažšie dieťa odporúčam nosič najskôr vyskúšať, aby ste vedeli, či vám bude dostatočne pohodlný.

Nosič sa nastavuje pomocou 4 sťahovacích oblastí so šnúrkami. Dve sú po bočných stranách nosiča, ktorými nastavíte výšku chrbtovej opierky tak, aby sedela aktuálnej veľkosti noseného dieťatka. Ďalšia je umiestnená medzi nožičkami dieťatka, ktorou prispôsobíte šírku sedu. Posledná je umiestnená v hornej časti, akoby pri krku dieťatka, aby ste si vedeli zabezpečiť, že nosič naozaj padne bábätku ako uliaty. Šnúrky sa sťahujú veľmi ľahko, netreba na to žiadnu veľkú silu, ako to býva pri niektorých prackách.

Dĺžka ramenných popruhov a bedrového pásu sa nastavuje za pomoci praciek, nosič sadne aj maminkám, ktoré majú útly pás, ale naopak, sadne aj rodičom, ktorí nosia väčšiu konfekčnú veľkosť. V tomto ohľade je nosič Fidella Fusion naozaj veľmi variabilný. Výhodou oproti ostatným nosičom je aj dvojaká možnosť zapínania ramenných popruhov. Dajú sa zapnúť bližšie k bedrovému pásu, ak máte dieťatko, ktoré ešte nesedí, alebo bližšie k ramenným popruhom, pokiaľ nosíte väčšie dieťa.

Fidella Fusion je zo všetkými možnosťami nastavenia asi najvariabilnejším a najľahšie sa prispôsobujúcim ergonomickým nosičom na trhu. Vyrába sa v dvoch veľkostiach, Baby Size pre bábätká od narodenia a Toddler Size pre staršie deti.

Značka Fidella ponúka stále nové a nové dizajny šatiek, z ktorých sú nosiče ušité, môžete si preto vyberať naozaj zo širokej ponuky vzorov a farieb.

 

LennyLamb nosič

Rovnako ako nosič Fidella Fusion je aj LennyLamb ušitý zo šatkoviny. Je preto mäkký a krásne sa prispôsobí telíčku dieťatka. Na rozdiel od Fidelly ale nosič LennyLamb nie je nastavovateľný. Vybrať si môžete akurát medzi Štandard a Toddler variantou. Jeho menšia varianta, štandard, nie je vhodná od narodenia ale až od 5 kíl váhy dieťatka. Nie je možné dokúpiť k nemu novorodeneckú vložku, ak hľadáte preto šatkový nosič vhodný od narodenia, odporúčame vám Fidellu Fusion alebo nosič Storchenwiege.

Napriek tomu, je LennyLamb veľmi prepracovaným ergonomickým nosičom. Patrí k mäkším nosičom, to znamená, že má jemnejšie vyplnený bedrový pás a ramenné popruhy. Nepôsobí tak masívnym dojmom, ľahko ho zbalíte do každej príručnej batožiny.

Prvé, čo vás na nosiči určite zaujme, bude nielen jeho krásny dizajn, ale aj zaujímavý, široký bedrový pás. Je vyplnený a prešívaný špeciálnym spôsobom, ktorý zaručí, že sa vám bude s nosičom aj príjemne sadať, nebudete mať pocit obmedzenia. Ďalšou veľkou výhodou je aj polstrovanie v oblasti, kde sa nosiča dotýkajú kolienka dieťaťa. Nosič sa nebude zarezávať ani spôsobovať otlačenie.

Aj nosič Lennylamb možno zapínať dvoma spôsobmi, to znamená, že jeho ramenné popruhy sa dajú ľahko prekrížiť. Docielite tým najmä pri dlhšom nosení zvýšený komfort, váha sa lepšie rozloží na váš chrbát.

Výborným a praktickým prvkom na nosiči je tvarovaná kapucňa pre bábätko, ktorej veľkosť si môžete nastaviť za pomoci sťahovacích gumičiek. Tak isto sedacia časť je pomocou záševkov ušitá tak, aby do nej zadoček dieťatka krásne zapadol, čím dosiahnete naozaj ergonomickú polohu v nosiči.

Všetky popruhy, ktorými nosič nastavujete a doťahujete, majú na svojom konci širokú gumičku. Môžete si teda nosič nastaviť, zvyšnú dĺžku popruhov zrolovať a gumičkou zachytiť. Nebude vám tak pri nosení nikde nič trčať a ovísať. Aj takýmito detailmi nás nosič očaril, pôsobí naozaj esteticky.

Nosiče LennyLamb a Fidella Fusion sa vyrábajú vo veľmi širokej škále vzorov a farieb, ich dostupnosť záleží od aktuálnej ponuky výrobcu. Pokiaľ máte záujem o nosič, ktorý nemáme na sklade ale je u výrobcu dostupný, neváhajte nás kontaktovať, radi vám ho objednáme!

Dúfame, že aj tretia časť našej série článkov o ergonomických nosičoch vás zaujala a priniesla vám užitočné informácie. Ak by ste mali akékoľvek otázky, budeme radi, ak vám ich budeme môcť zodpovedať.


Podobné články


Výber nosiča

Výber nosiča

Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.

Šatka verzus nosič

Šatka verzus nosič

Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.

Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

Ergonomické nosiče Storchenwiege a Tula

V prvej časti nášho článku sme sa podrobnejšie venovali dvom veľmi známym ergonomickým nosičom, Manduce A Ergobaby. Dnes vám prinášame pokračovanie, kde si predstavíme opäť veľmi kvalitné a známe nosiče, Storchenwiege a Tulu.

Ergonomický nosič typu mei-tai

Ergonomický nosič typu mei-tai

Prečítajte si náš článok o tradičnom type ázijského nosiča mei tai. Zistite, čím je nosič výnimočný a aké sú jeho hlavné pozitíva.

Ako sa správne starať o ergonomický nosič

Ako sa správne starať o ergonomický nosič

Keď do niečoho investujeme peniaze, snažíme sa, aby nám daná vec vydržala čo najdlhšie bez poškodení. Preto je dobré, ak si vždy pozorne prečítame návod na starostlivosť o konkrétny produkt. Podobne ako šatky, ktoré vyžadujú určitú špeciálnejšiu starostli

Ergonomické nosiče

Ergonomické nosiče

Aký nosič považujeme za ergonomický a aký nie? Pozrite si prehľad a typy nosičov, ktoré zaručujú zdravotne nezávadné nosenie pre nosenca i nosiaceho.

Nosiče pre deti

Nosiče pre deti

Pýtate sa, aký nosič je pre vaše bábätko najvhodnejší? Prečítajte si o jednotlivých typoch a zistite, aké majú vlastnosti. Pomôžeme vám správne sa rozhodnúť.

Aký nosič je vhodný pre novorodenca

Aký nosič je vhodný pre novorodenca

Pýtate sa, odkedy nosiť dieťa v nosiči? Chcete nosiť svoje bábätko hneď po narodení? Prečítajte si, čo všetko by mal nosič pre novorodenca spĺňať.

Klokanke sa vyhnite

Klokanke sa vyhnite

Rozdiely medzi klokankou a ergonomickým nosičom sú viditeľné na prvý pohľad. Prečítajte si, ako môže klokanka bábätku uškodiť.

Nosiče KiBi

Nosiče KiBi

Prepracovaný dizajn, funkčné prevedenie a jednoduchá manipulácia. Zistite viac o rastúcich českých nosičoch KiBi.

Tula Free to Grow

Tula Free to Grow

Ergonomický detský nosič Tula v originálnom prevedení, vďaka ktorému je vhodný na celé obdobie nosenia. Pestrý dizajn, jednoduchá manipulácia, kvalita a pohodlie.

Rastúci nosič Ergobaby Adapt

Rastúci nosič Ergobaby Adapt

Jedinečný a prepracovaný ergonomický nosič, ktorý rastie spolu s dieťatkom. Nastaviteľný pre deti od narodenia až do 48 mesiacov.