Každý, kto hľadá detský ergonomický nosič pre svoje dieťatko, taký, aby mu vydržal na celé obdobie nosenia, by sa mal zoznámiť aj s nosičom výrobcu Tula – konkrétne s modelom z rady Free to Grow. Slovíčko grow v anglickom jazyku znamená rásť. Ako teda už samotný názov tohto nosiča naznačuje, ide o rastúci nosič. Čo to znamená?
Rastúci nosič je taký, ktorý rodičovi umožňuje nastaviť ho presne na mieru dieťatka v každom štádiu jeho vývoja. Pri novorodencovi sa nastaví šírka nosiča na minimum a postupne, ako dieťatko rastie, šírku nosiča rozťahujete tak, aby bolo vždy zabezpečené ergonomické podsadenie dieťatka s podopretými oboma kolienkami (nosič musí dieťatku siahať od jedného kolienka po druhé – nie menej, ale ani viac). Tula Free to Grow je premysleným a veľmi vhodne navrhnutým typom nosiča s doplnkami, ktoré rodičia ocenia.
Nosič Tula Free to grow je na rozdiel od uvedených nerastúcich nosičov plne nastaviteľný. To znamená, že rodič nastavuje šírku aj výšku chrbtovej opierky, vďaka čomu sa váha noseného dieťaťa ideálne a rovnomerne rozloží. Šírka nosiča sa nastavuje patentkami, ktoré sa nachádzajú na vnútornej strane bedrového pásu. Najmenšie nastavenie docielite zapnutím patentiek čo najbližšie k stredu bedrového pásu. Takéto nastavenie je vhodné na nosenie novorodenca a najmenších detí. Na otázku, ako zistíte, kedy je potrebné šírku nosiča opäť nastaviť, je odpoveď jednoduchá: Šírku nastavujete vždy vtedy, keď dieťatko povyrastie do takej veľkosti, že mu už látka nosiča nepodopiera kolienka. Vtedy stačí zapnúť patentky o jednu ďalej od stredu bedrového pásu. A môžete sa spokojne nosiť ďalej :-)
Súčasťou nosiča je kapucňa pre dieťatko, ktorá je odnímateľná. Aj kapucňa sa zapína na patentky. Na jej uchytenie slúžia patentky na ramenných popruhoch. Kapucňa je dobrým pomocníkom na ochranu pred vetrom alebo slnkom, prípadne pred miernym dažďom - v lejaku pôjde vonku s dieťatkom na prechádzku málokto :-). Zároveň vám však poslúži aj na elimináciu ruchu z okolia, keď dieťatko v nosiči zaspí a vy sa práve nachádzate napríklad v meste. Kapucňu môžete pre najmenšie detičky aj zrolovať, čím vytvoríte akýsi „vankúšik“, ktorým následne môžete fixovať hlavičku bábätka, ak ju ešte samo neudrží.
Bedrový pás je pevný, dalo by sa povedať, že v porovnaní napríklad so šatkovými nosičmi je citeľne tvrdší. Napriek tomu je pohodlný a rodičom zaručuje istotu aj pri nosení ťažkého a väčšieho dieťaťa. Jeho dĺžka je nastaviteľná v rozmedzí 69 – 145 cm. Prispôsobí sa tak každému typu postavy. Výhodou je aj kapsička, ktorá je našitá na bedrovom páse a nachádza sa v jeho strede. Rodičia ju ocenia na uloženie pár drobností.
Cena za nosič Tula Free to grow odráža kvalitu a prevedenie nosiča, pohybuje sa okolo sumy 159,90 eur. Tula Free to Grow v bazáre na internete nájdete tiež, ak hľadáte nižšiu cenu, ale veľký rozdiel oproti novému kúsku v tom nie je. Ak si nie ste istí, či vám a vášmu bábätku nosič „sadne“, môžete si ho na pár dní požičať a otestovať. Stačí využiť služby našej požičovne a nosič vám doručíme až k vám domov.
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať mailom na info@klbkostastia.sk alebo na našej stránke na Facebooku.
Vybrať si ten správny nosič môže byť pre rodičov často veľmi zložité. V článku sa dozviete užitočné informácie, ktoré vám môžu výber uľahčiť.
Hľadáte nosič na celé nosiace obdobie? Pozrite si prehľad nosičov, ktoré porastú spolu s vašim bábätkom.
Máte aj vy problém rozhodnúť sa medzi šatkou a nosičom? Váhate čo je lepšie? Potom si určite prečítajte náš článok.
V prvej časti nášho článku sme sa podrobnejšie venovali dvom veľmi známym ergonomickým nosičom, Manduce A Ergobaby. Dnes vám prinášame pokračovanie, kde si predstavíme opäť veľmi kvalitné a známe nosiče, Storchenwiege a Tulu.
V prvej časti našej série článkov o ergonomických nosičoch sme si hovorili o Manduce a Ergobaby, v druhej časti sme vám podrobnejšie popísali nosiče Storchenwiege a Tula. Do tretej časti sme vybrali dva ergonomické nosiče, ušité zo šatkoviny, a to Fidella
Prečítajte si náš článok o tradičnom type ázijského nosiča mei tai. Zistite, čím je nosič výnimočný a aké sú jeho hlavné pozitíva.
Keď do niečoho investujeme peniaze, snažíme sa, aby nám daná vec vydržala čo najdlhšie bez poškodení. Preto je dobré, ak si vždy pozorne prečítame návod na starostlivosť o konkrétny produkt. Podobne ako šatky, ktoré vyžadujú určitú špeciálnejšiu starostli
Aký nosič považujeme za ergonomický a aký nie? Pozrite si prehľad a typy nosičov, ktoré zaručujú zdravotne nezávadné nosenie pre nosenca i nosiaceho.
Pýtate sa, aký nosič je pre vaše bábätko najvhodnejší? Prečítajte si o jednotlivých typoch a zistite, aké majú vlastnosti. Pomôžeme vám správne sa rozhodnúť.
Pýtate sa, odkedy nosiť dieťa v nosiči? Chcete nosiť svoje bábätko hneď po narodení? Prečítajte si, čo všetko by mal nosič pre novorodenca spĺňať.
Rozdiely medzi klokankou a ergonomickým nosičom sú viditeľné na prvý pohľad. Prečítajte si, ako môže klokanka bábätku uškodiť.
Prepracovaný dizajn, funkčné prevedenie a jednoduchá manipulácia. Zistite viac o rastúcich českých nosičoch KiBi.